İzmir’de Fırtına Alarmı Verildi

İzmir’de Fırtına Alarmı Verildi

Fırtınanın hayatı olumsuz etkilediği İzmir'de Valilik tarafından fırtına alarmı verildi bölgede Ev çok yasak resmi olarak duyuruldu. İzmir'de şiddetli...

Fırtınanın hayatı olumsuz etkilediği İzmir'de Valilik tarafından fırtına alarmı verildi bölgede Ev çok yasak resmi olarak duyuruldu. İzmir'de şiddetli fırtına hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Vatandaşların can güvenliğinin sağlanması ve yaşanacak olumsuzlukların önüne geçilebilmesi adına İzmir Valiliği tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada fırtına dönemi boyunca vatandaşların uyması gereken kurallara yer verilirken 3 Nisan'a kadar motosikletli kuryelerin ya da elektrikli scooter gibi teslimat araçlarının kullanılmamasına karar verildi. Alınan karar kapsamında paket servis ve benzeri işlemler 3 Nisan'a kadar motosikletlerle yapılamayacak. Kuvvetli rüzgarın 3 Nisan'a kadar devam etmesi beklenirken vatandaşların da gerekmedikçe dışarı çıkmaması ve rüzgara karşı dikkatli olması istendi.

İzmir’de Fırtına Yasakları Duyuruldu

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada; "Değerli İzmirliler; kuvvetli rüzgar nedeniyle, trafiğin seyri ve can güvenliği açısından 1 Nisan Cuma günü saat 17.30'dan 3 Nisan Pazar günü saat 22.00'ye kadar motosiklet, motorlu kurye ve elektrikli scooterların trafiğe çıkışına izin verilmeyecektir" denildi.