İzmir’de Sokaklar Göle Döndü

İzmir’de Sokaklar Göle Döndü

İzmir şiddetli yağışa teslim oldu. Öğle saatlerinde başlayan yağmurla beraber sokaklar resmen göle döndü.

İzmir’de bugün öğle saatlerinde başlayan yağış tüm kenti adeta teslim aldı. İzmir Kemeraltı Çarşısı’nda su baskınları yaşanırken, bazı araçlarda suya gömüldü. İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı İZSU ekipleri tarafından su baskını yaşanan bölgelere gidildi. Belediye ekipleri tarafından su basan yerlerde suların tahliyesi için çalışmalar devam ediyor.

Tahliye Çalışmaları Devam Ediyor

İzmir’de sabah saatlerinde başlayarak öğle saatlerinde etkisini artıran sağanak yağış Kemeraltı Çarşısını resmen göle çevirdi. Çarşı esnafı eşyalarını korumak için çaba sarf edip süpürge ve fırçalarla suları çıkarmaya çalıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı İZSU ekipleri de su baskını olan bölgelerde su tahliye çalışmalarına devam ediyor. Esnaf tarafından yapılan açıklamada:

“Yağmur yarım saatte burayı bu hale getirdi. Eşiği aşan sular dükkanlarımıza giriyor. Buraya çözüm bulunmasını istiyoruz. Burada kumaş satıyoruz. Eğer bu kumaşlar çamur olursa zararımız büyük olur. 10 yıldır bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Esnafın hepsi mağdur. Fırça ve çekpas ile suları tahliye etmeye çalışıyoruz” denildi.