Kılıçdaroğlu’ndan Vizyon Belgesi Açıklaması

Kılıçdaroğlu’ndan Vizyon Belgesi Açıklaması

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından vizyon belgesi açıklaması yapıldı. Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde vizyon toplantısı düzenlendi. Kılıçdaroğlu toplantıya CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile katılırken ayrıca toplantıya CHP’li milletvekilleri ve Belediye Başkanları da katıldı. Düzenlenen toplantıda Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Türkiye’yi ekonomik krizden çıkaracak olan istikrarlı büyüme modeli açıklandı.

Kemal Kılıçdaroğlu: Tek Adam Gitsin!

kilicdaroglu.jpg

Bugün katıldığı toplantıda partisinin vizyon belgesini açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklama yapıldı. Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan açıklamada:

“Her şey bu ülkede çok ama çok güzel olacak. Bugün sizleri Türkiye için uyanmanın ve ayağa kalkmanın ve büyümenin vizyonunu ortaya koymak için davet ettik. Bugün burada halkımızdan ne için oy isteyeceğimizi öğreneceksiniz. Sadece bir adaya, başka bir tek adama bir zümrenin çıkarına asla oy istemeyeceksiniz. Artık oyu halkımızdan, herkes için daha iyi bir yaşama yeni bir düzene, yeni bir Türkiye hayaline yeni bir siyaset kültürüne ve yeni bir siyaset üstü anlayışa oy isteyeceksiniz. İste bu yeni sistemi bugün açıklıyorum.

Krizden alnımın akıyla ve hep birlikte çıkacağız. Asıl zor olan, ülkenin yeniden yapısal bir krize girmesini kalıcı olarak engellemek. Çünkü bu ülke durmaksızın krizlere girdi, krizlerden çıktı şimdi de derin bir krizin içerisindeyiz. Sürekli aynı girdaba düşen halkımız ekonomik ve sosyal olarak dayanılmaz acılar çekti. Bugün ülkenin kaderini değiştirme günüdür. Bunun için yönetim anlayışını, yaklaşımımızı kökten değiştirmeliyiz. Ancak bunun çaresi, mevcut tek adam gitsin, başka bir tek adam gelsin değildir. Tek adam gitsin mi? Evet gitsin. Tek adam rejimi bitsin mi? Evet bitsin. Ancak yerine çalışan yeni bir sistem gelsin. Yeni bir tek adam aramıyoruz.” denildi