MEB’den Veli ve Öğrencilere Uyarı!

MEB’den Veli ve Öğrencilere Uyarı!

MEB, veli ve öğrenciler için LGS öncesinde uyarı yaptı. Açıklamada sınav bilgilerinin kontrol edilmesi istendi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Liselere...

MEB, veli ve öğrenciler için LGS öncesinde uyarı yaptı. Açıklamada sınav bilgilerinin kontrol edilmesi istendi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) yapılacak sınav öncesinde MEB’den önemli bir açıklama geldi. 14 Nisan tarihine kadar başvuru ve sınav bilgilerinin kontrol edilebileceği belirtilen açıklamada, öğrencilerin sınav bilgileri için e-Okul Veli bilgilendirme sistemine giriş yapılması gerektiği belirtildi. Online olarak yapılacak kontrollerde olası hatalarda da düzeltme yapılabilecek.

Son Tarih 14 Nisan

14 Nisan tarihine kadar kontrol yapabilecek veli ve öğrenciler, ardından 5 Haziran’da yapılacak sınava belirtilen bilgiler dâhilinde giriş yapma hakkı elde edecek. LGS için sınav başvuru dahil olmak üzere tüm onay işlemleri bakanlık tarafından yapılacak. Hataların tespit edilmesi halinde ise düzeltme talebi gönderilecek. Taleplerin okul müdürlüklerine iletilmesi yeterli olacak.