Meral Akşener: 2053'te Türkiye Nüfusunun 35 Milyonu Suriyeli Olacak

Meral Akşener: 2053'te Türkiye Nüfusunun 35 Milyonu Suriyeli Olacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM grup toplantısında konuşma yaptı. Meral Akşener, 2019 hazirandan beri çok büyük bir göç çalışması...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM grup toplantısında konuşma yaptı. Meral Akşener, 2019 hazirandan beri çok büyük bir göç çalışması olduğunu, emeğe geçenlere teşekkür ettiğini söyleyerek ironi yaptı.

Suriyeli sığınmacıların Türkiye'de kalması halinde, bu doğum hızıyla 2053'te Türkiye nüfusunun 35 milyonunun Suriyeli olacağını belirtti.

"Sığınmacı sorununu meseleyi çözmek yerine polemik ile geçiştiren Sayın Erdoğan'ın sığ zihniyeti ile çözemeyiz. Bizim hedefimiz Suriyelileri ülkelerine kötü bir şekilde döndürmek değil."

Meral Akşener: Bay Kriz Müjdeyi Verdi Olanlar Oldu

"Müjde diye açıklanan ama vatandaşın konut alma ihtimalini imkansızlaştıran konut kampanyaları yüzünden barınma krizi derinleştikçe derinleşecek. Bay kriz müjdeyi verdikten sonra konut fiyatları yüzde 10 arttı."

"Şükretmeyi öğretmek istiyorsan, doymak bilmeyen yandaşlarına öğret. Mesela gidip KPSS'den 92 puan alan gencecik evlatlarımızı mülakatta eleyip 62 puan alanları tayin eden ayılara, dayılara şükretmeyi öğret." ifadelerine yer verdi.