Meral Akşener'den Asgari Ücret Çağrısı

Meral Akşener'den Asgari Ücret Çağrısı

İyi Parti Lideri Akşener, bugün yaptığı açıklamada emekli maaşlarının asgari ücrete çıkarılmasını talep etti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral...

İyi Parti Lideri Akşener, bugün yaptığı açıklamada emekli maaşlarının asgari ücrete çıkarılmasını talep etti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki hayat şartlarının ve artan fiyatların emekliler için şartları daha da zorlaştırdığını söyleyen Akşener, emekli maaşlarının asgari ücrete yükseltilmesi gerektiğini söyledi.

Meral Akşener: Millete Gelince Sabır

Sözlerine Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin sözlerine değinerek devam eden Meral Akşener, millete sabır diyenlerin kendi yandaşlarına bir maaş fazladan verdiğini öne sürdü. “Millete gelince 'sabır' diyenler, yandaşa gelince 'al sana bir maaş daha' diyor. Emekliye 'sabır' diyenler, müteahhide gelince 'al sana bir ihale daha' diyor. Öğrenciye 'sabır' diyenler, AK Parti'li dayısı olan pudra sevdalısı gence gelince 'al sana ATM'den maaş kartı' diyor. Sabırda seçiciliğe bakar mısınız? Sırf bu bile, bay krizin ucube sisteminin ve Türkiye ekonomi modeli dedikleri safsatanın iflas ettiğinin itirafıdır. Türkiye, bu kafayla daha fazla yönetilemez. Türkiye, bu ciddiyetsizliğe, bu iş bilmezliğe, daha fazla esir edilemez. Türkiye, bay kriz ve ucube sistemini daha fazla taşıyamaz." diyerek sert eleştirilerini sürdüren Akşener, seçim için mecburi yorumunu yaptı. Türkiye’de iktidarın 2023’e seçimleri götürmek adına yoğun bir çaba harcadığını söyleyen Akşener, Türkiye’de seçimin bir zorunluluk olduğunu söyledi.