Millet İttifakı’ndan Özel Çalışma

Millet İttifakı’ndan Özel Çalışma

Millet ittifakı geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek yeni planlama yaparken özel bir çalışmanın gerçekleştirileceği ortaya çıktı. MAK Araştırma...

Millet ittifakı geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek yeni planlama yaparken özel bir çalışmanın gerçekleştirileceği ortaya çıktı. MAK Araştırma Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat, sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı. Millet İttifakı'nın Cumhur İttifakı’na göre çok daha moral ve motivasyonlu olduğunu söyleyen başkan, seçim yasasının tüm partileri eşit şekilde etkileyeceğini ifade etti.

Sosyal Medyadan Duyurdu

Sosyal medya hesabından konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Mehmet Ali Kulat yeni seçim yasası sonrası bu konuya özel bir şekilde ekibin oluşturulduğunu ve Millet İttifakı'nın bu ekip ile birlikte seçime gireceğini ifade etti. Yorumlarıyla oldukça dikkat çeken ve yeni seçim yasasının konuşulmasını sağlayan ünlü isim, paylaşımında şunları söyledi;
  1. Yeni SEÇİM YASASI sonrası MİLLET İTTİFAKI'nın dağılacağı, ciddi kriz yaşayacağı iddiası hangi gerekçelere dayanıyorsa; aynı gerekçeler CUMHUR İTTİFAKI için de geçerlidir. Bir partinin başka parti şemsiyesi altında seçime girmesi bazen ARTI bazen EKSİ etki yapar.
  2. Tıpkı son seçim (24 HAZİRAN) de olduğu gibi. O seçimde AK PARTİ + MHP + BBP toplamı parti oylarından 3 puana yakın FİRE olmuştu. Bu Ak Parti'nin daha yüksek halk teveccühüne mazhar olduğu o gün böyle olduysa bugün CUMHUR İTTİFAKI açısından hayli hayli FİRE OLABİLİR.
  3. Millet İttifakı'nın Cumhur İttifakı'ndan farklı olarak ittifak ortakları seçimi kazandıklarında hükümetin ortağı olacaklarından MOTİVASYON daha güçlü durumdur. Seçim Yasası sonrası; her ihtimali düşünen MİLLET İTTİFAKI bu konuya çok özel bir ekip çalışması ile hazırlanıyor."