Milli Eğitim Bakanı Özel Okul Ücretlerine Zam Açıklaması Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Özel Okul Ücretlerine Zam Açıklaması Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından bir süredir beklenen özel okul ücretlerine zam oranıyla ilgili açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün Ankara’da Kızılcahamam TOKİ Çağatay İlkokulu açılış törenine katıldı. Dün yaptığı açıklamada zammın ne kadar olacağına dair herhangi bir bilgi paylaşımının olmadığını belirten Özer tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Mahmut Özer tarafından yapılan açıklamada:

“Tabii sadece TÜFE-ÜFE oranlarına bakmayacağız. Çünkü 2023 yılında enflasyonun düşme beklentisi çok yüksek. Velilerimizi, velilerimizin çıkarlarını koruyacak şekilde yeni oranı inşallah yarın belirleyeceğiz ve kamuoyuna duyuracağız” denildi.

meb.jpg

Yayınlanan mevzuat kapsamında özel okul zammı yıllık ÜFE ve TÜFE ortalamasına artı eksi 5 puan eklenmesiyle belirlenmekte. 2022 yılında bu oran sınırlandırılarak yüzde 36,7 oranında zam yapılmıştı. Geçen hafta bir özel okul Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile görüşerek fiyat artışının 2023 ile 2024 dönemi için serbest bırakılmasını talep etmişti.