Muharrem İnce’den Önemli Sözler! Çocuklarımızı Cemaatlere Teslim Edemeyiz

Muharrem İnce’den Önemli Sözler! Çocuklarımızı Cemaatlere Teslim Edemeyiz

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce tarafından açıklama yapıldı. Çocuğa istismar ile ilgili konuşma yapan Muharrem İnce’nin sözleri dikkat çekti.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ziyaretlerine devam ediyor. Önce Elazığ’a sonra da Malatya’ya geçen İnce, farklı temaslarda bulunarak çocuğa istismar olayının kendilerini derinden yaraladığını belirtti. Muharrem İnce tarafından yapılan açıklamada:

ince.jpg

“Bu nikahı kim kıyıyor, şahidi kim, bu ana-baba kim? Bunlar bulunmalı ve cezalandırılmalıdır. Üstü kapatılmamalı. Bana ne sen 18 yaşın üzerinde dini nikah yaptırırsın, yaptırmazsın, orası benim sorunum değil. 18 yaşın üzerindeki dini nikahla ilgili bir derdimiz yok. Onu kendimiz de yaptırdık.

Bizim derdimiz 6, 7, 8 yaşındaki çocuklara dini nikah adı altında bu sapıklığı yapan kimler? O nikahı kıyan da ona şahitlik eden de oraya onu oturtan da hepsinin hapse atılması lazım. Çocuklarımızı cemaatlere, tarikatlara teslim edemeyiz. Eğer bir yurtta çocuğa taciz, tecavüz olmuşsa ‘Aman bu cemaatin oyunu kaybederim’ diye bir dünya yok. Böyle bir dünya yok. Orayı dozerle yıkacağım. O yurdu dozerle yıkacağım. Biz namuslu oy istiyoruz. 6 yaşındaki bir çocuğun evlendirilmesi hepimizi derinden yaraladı, hepimiz üzgünüz. Dini nikaha savaş açan yok. Ben diyorum ki 18 yaşın altındaki 6, 7 yaşındaki çocuklara dini nikah kisvesi altında evlilik yaptırılıyor; bu şerefsizliktir, namussuzluktur, alçaklıktır. Biz namuslu oy istiyoruz, sapıkların oyunu istemiyoruz. Atatürk düşmanlarının da oyunu istemiyoruz.”