Nisa Bebeğin Son Durumu Ne?

Nisa Bebeğin Son Durumu Ne?

Türkiye'nin umutlu haberler beklediği Nisa bebeğin son durumu ne? Sağlık Bakanı Fahrettin koca tarafından yapılan açıklamalarda neler denildi? 3 aylık...

Türkiye'nin umutlu haberler beklediği Nisa bebeğin son durumu ne? Sağlık Bakanı Fahrettin koca tarafından yapılan açıklamalarda neler denildi? 3 aylık Nisa Mihriban bebeğin dramı son Günlerin en dikkat çeken gelişmelerinden biri oldu. Annesi tarafından terk edilen ve bir acil 112 personeli tarafından emzirilerek hayata döndürmeye çalışılan Nisa bebek, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırılmış ve tedavi altına alınmıştı. Nisa bebeğin hayata tutulmaya çalışması büyük bir endişe yaratırken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sürekli olarak bebeğin durumu ile ilgili bilgiler vermeye başladı.

Nisa Bebeğin Durumu Nasıl?

Kritik bir süreçten geçtiği açıklanan Nisa bebek ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni bir açıklama yaptı. “Bebekten sevindirici haber var” diyerek müjdeli bir paylaşımda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bebeğin tepki vermeye başladığını ve sağlık çalışanlarının bebeğin hayata tutunması için yoğun bir çaba gösterdiğini söyledi. Tepki vermesi önemli ve olumlu bir gelişme olarak kabul edilirken, Fahrettin Koca tarafından yapılan bu paylaşımlar kısa süre içerisinde sosyal medyanın en çok konuşulan ve ilgi gören içeriklerinden birisi oldu. Bakan Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada "Nisa bebeğin durumunda gelişme: Durumu beyin ölümü açısından takip edilen Nisa bebekten sevindirici haber var. Hastaneye kaldırıldıktan sonra ilk kez, ağrılı uyaranlara bilinçli olmasa da tepki veriyor. Hekimlerimiz ellerinden geleni yapıyor. Siz de dualarınızı eksik etmeyin." ifadelerini kullandı.