Ramazan Bayramı’ndan Kısıtlamalar Kalkıyor Mu?

Ramazan Bayramı’ndan Kısıtlamalar Kalkıyor Mu?

Kulislerde konuşulan yeni iddialarda Ramazan bayramı sonrası tüm kısıtlamaların kaldırılacağı öne sürüldü. Geçtiğimiz aylar içerisinde alınan...

Kulislerde konuşulan yeni iddialarda Ramazan bayramı sonrası tüm kısıtlamaların kaldırılacağı öne sürüldü. Geçtiğimiz aylar içerisinde alınan karar ile Türkiye'de maske başta olmak üzere pek çok korona virüs tedbirinde yeni karar alınmıştı. Kulislerde konuşulan yeni konularda ise Ramazan Bayramı sonrasında yeni bir dönemin daha başlatılmak istendiği öne sürüldü. Karantina zorunluluğu gibi pek çok farklı tedbirde şartların iyileştirilmesi ve yeni kararların alınması bekleniyor.

2 Yıldan Beri Uygulanıyordu

2 yıldan beri tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınında Türkiye'de vaka sayılarında ciddi bir gerileme yaşandı. Ramazan ayı boyunca yapılacak takip ile birlikte vaka sayılarında sosyal hareketliliğe bağlı bir artışın olup olmayacağı kontrol edilecek. Maske kullanımının sadece toplu taşıma gibi yerlerde zorunlu tutulması ve bunun dışında tamamen kaldırılması gündemdeki konular arasında. Ancak yaz aylarında turizm hareketliliğine bağlı olarak yaşanabilecek vaka artışlarına yönelik farklı düzenlemelere gidilmesi de gündemde. Bilim kurulunun Ramazan Bayramı boyunca yapacağı takipler sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik yeni bir sunum yapılacak. Mevcut veriler üzerinden Türkiye’deki korona virüs ile mücadelede yeni bir aşamaya geçiş yapılması hedefleniyor. Bugün Sabah Gazetesi’nde yer alan haberde karantina zorunluluğu, maske kullanım, temas halinde yapılacak çalışmalar gibi pek çok farklı konuda kapsamlı bir değerlendirme gerçekleştirileceği belirtildi.