Rusya Ukrayna Müzakereleri Bugün Türkiye’de Başlıyor

Rusya Ukrayna Müzakereleri Bugün Türkiye’de Başlıyor

Rusya ile Ukrayna arasında yapılacak müzakereler Bugün Türkiye'de yeniden başlıyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında...

Rusya ile Ukrayna arasında yapılacak müzakereler Bugün Türkiye'de yeniden başlıyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında Ukrayna ve Rusya sorunlarını sona ermesi için müzakerelere başlanacağını söyledi. Geçtiğimiz günlerde Antalya'da yapılan görüşmelerde ilk kez iki ülke dışişleri bakanları bir araya gelmişti. Yapılan görüşmelerden olumlu dönüşler alınırken şimdi üst temsilciler bugün yeniden bir araya gelecek. Yapılacak görüşmeler ile iki ülkenin onayladığı şartlar üzerinde mutabakat sağlanmaya çalışılacak. Dolmabahçe ofisinde yapılacak görüşmelerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da etkin bir şekilde yer alacağı belirtildi.

İki Heyet Cumhurbaşkanıyla Görüşecek

Toplantı öncesi ve toplantı açılışında konuşma yapacak olan Cumhurbaşkanı her iki tarafları uzlaşmaya çağıracak. Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan savaşta tüm dünyada gözler Türkiye'de. Türkiye'nin arabuluculuk çalışmalarına 2 ülke de sıcak bakıyor. Bu nedenle savaşın ilk günlerinden itibaren üst düzey temsilciler Türkiye'ye gelerek ortak masada görüşme sağladı. Türkiye'de yapılacak görüşmelere tüm dünya dikkat kesmiş durumda. Görüşmelerden olumlu bir sonucun çıkması ve tarafların anlaşması bekleniyor. Zira bugüne kadarki süreçte Savaş nedeniyle ekonomik alanda tüm dünya büyük bir zarar gördü.

Müzakere Öncesi Zelenski ve Putin İle Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde iki ülkenin başkanlarıyla özel görüşme yaptı. Taraflar ile son durum değerlendirmesi yapan Erdoğan, müzakere öncesi bilgi aldı. Ateşkes ve barış ortamı için çalışacağını liderlere bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün önemli adımlardan birisini atacak.