Sağlık Bakanı Koca’dan Zam Mesajı Geldi

Sağlık Bakanı Koca’dan Zam Mesajı Geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan ilaç sektörüne gelecek zamla ilgili mesaj geldi.

Bildiğiniz gibi son zamanlarda piyasada bazı ilaçların bulunmadığına dair iddialar gündemde yer edinmişti. Sağlık Bakanı Koca tarafından gündemde en önemli konu bu diyerek maliyetlerin giderek arttığına değindi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya gazeteciler tarafından yöneltilen sorulara cevap verildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları arasında önemli açıklamalar da vardı. Yapılan açıklamalar gündemde bomba etkisi yarattı. Özellikle maliyetlerin arttığına değinen Bakan Koca tarafından yapılan açıklamada:

(Bazı ilaçların bulunamadığına yönelik iddialar) "Gündemimizdeki en önemli konu bu. Sorunları çözeceğiz. Maliyetler arttı, bir yol haritamız var çözüm için. İlaç fiyatlarında yılda bir kez zam olması doğru değil. Belli dönemlerde en az iki kez olması gerektiği kanaatindeyiz."

(Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesindeki sahte doktor) Konuyla ilgili soruşturmalarımızı açmıştık. Soruşturma sonuçlandı, bir iki gün içinde kamuoyuna gerekli bilgilendirmeyi yapacağız.

(6 yaşındaki çocuğun evlendirildiği olayda doktorun kemik yaşıyla ilgili raporu) O konuyla ilgili de soruşturmamızı açtık.” denildi.