Sağlık Bakanlığı Tercih Sonuçları Açıklandı!

Sağlık Bakanlığı Tercih Sonuçları Açıklandı!

Sağlık Bakanlığı 10000 sözleşmeli personel alımı için Sağlık Bakanlığı Tercih Sonuçları açıklandı. Son dakika açıklamasında tercih sonuçlarının...

Sağlık Bakanlığı 10000 sözleşmeli personel alımı için Sağlık Bakanlığı Tercih Sonuçları açıklandı. Son dakika açıklamasında tercih sonuçlarının öğrenilebileceği belirtildi. Sağlık Bakanlığı 2022/5 kapsamında 10 bin sözleşmeli personel atayacağını duyurmuştu. Açıklama sonrası başvuru süreci başladı. Türkiye genelinde binlerce vatandaş kamuda çalışabilmek adına başvurusunu yaptı. Başvuru sonrası gözler ÖSYM’ye çevrilmişti. ÖSYM bugün son dakika gelişmesi olarak sonuçları açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Tercih Sonuçları Resmen Açıklandı

ÖSYM Başkanı Halis Aygün son dakika gelişmesini Twitter'dan duyurdu. Sonuçların internet üzerinden öğrenebileceğini belirten Başkan Aygün, adresi de paylaştı. ÖSYM Başkanı Aygün: "15-22 Mart tarihleri arasında tercihlerini aldığımız KPSS 2022/5 Sağlık Bakanlığının 10 bin sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme sonuçları https://t.co/tfsiOmTm1j adresimizde açıklanmıştır." dedi.

Başvurular 22 Mart’ta Sona Ermişti

[caption id="attachment_66" align="aligncenter" width="893"]Sağlık Bakanlığı Tercih Sonuçları ÖSYM Tercih Sonuçları Öğrenme Sayfası[/caption] 15 Mart tarihi itibari ile alınan başvurular 22 Mart'ta sonlanmıştı. 10 bin sözleşmeli personel arasına girmek için başvuru yapanlar, sonuçlarını şimdi öğrenebilir. ÖSYM sonuç açıklama sisteminde sonuçlar ile ilgili detaylara yer verildi. Adayların sonucunu öğrenebilmesi adına kimlik bilgilerini girmesi gerekiyor. Kimlik bilgisi ile aday şifresinin girilmesi sonrası sonuç öğrenilebiliyor. Ataması olan adaylar için bir sonraki sürece geçiş yapılacak.