“Sonbaharda Baskın Seçim Bekliyorum”

“Sonbaharda Baskın Seçim Bekliyorum”

Metropoll Araştırma’dan gelen yeni bir rapor, Türkiye’de günün en önemli gündemi oldu. İddialara göre Sonbaharda Türkiye seçime gidecek. Metropoll...

Metropoll Araştırma’dan gelen yeni bir rapor, Türkiye’de günün en önemli gündemi oldu. İddialara göre Sonbaharda Türkiye seçime gidecek. Metropoll Araştırma'nın kurucusu ve yöneticisi Özer Sencar Türkiye’deki siyaset ve seçimler hakkında yeni bir değerlendirme yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan için seçim zamanının olmadığına dikkat çeken Sencar, Erdoğan’ın kazandığını hissettiği anda seçime gideceğini ve seçim zamanının da böyle belirleneceğini söyledi.

İki Başkan Görevden Alınacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın olası bir Erdoğan galibiyeti sonrasında görevlerinden alınacağı da söyleyen Sancar, muhalefet için de yol haritası belirledi. Sancar’a göre Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak isteyen muhalefet için Ankara ya da İstanbul’un kaybı düşünülebilir.

Sonbaharda Seçim Var

Sencar, "Sonbaharda baskın ya da erken bir seçim olma ihtimali var, bunu kuvvetli ihtimal olarak görüyorum. Kazanabileceğini gördüğü an seçime gider Erdoğan. Bu Ukrayna meselesinden dolayı bu ay da 3 puan artırırsa, 35 oyunu 38-39'a çıkarırsa muhalefet bunu kontrol edemez, Erdoğan erken seçime gider. Muhalefetin en geç haziran ayında adayını belirlemesi gerekiyor" diyerek seçim mesajları verirken bu açıklamalar sosyal medyada geniş bir yer buldu.