Süleyman Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na Hakaret!

Süleyman Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na Hakaret!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı kullandığı sözler gündeme bomba gibi düştü.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün 2023 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi üzerine TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı. Süleyman Soylu’ya yönelik de sorular soran Kemal Kılıçdaroğlu özellikle uyuşturucu operasyonuyla ilgili açıklamalar yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Süleyman Soylu’ya yönelik:

"Süleyman Soylu'nun "Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu" dediği operasyonda nasıl oldu da herkes serbest kaldı? İddianamede çıkarılan sanıklarla Soylu'nun oğlunun ne ilişkisi var? İstanbul Emniyeti Soylu'nun oğlunun aracını sanıklara kiraladığı için mi aradı?

Soylu'nun Türkiye'den gönderdik dediği Sırbistan'daki uyuşturucu çetesi lideri nasıl oldu da İstanbul'un göbeğinde kendine özel bir hayat kurdu, uyuşturucu faaliyetlerini yönetti, rakip çetesi elini kolunu sallayarak onu öldürdü?

Kolombiya'da yakalanan 5 ton kokainin gerçek sahibi kim? Soylu, Kolombiya'daki makamlarla işbirliğine neden direndi?

Mustafa Çalışkan ile ne derdiniz var? FETÖ ile, uyuşturucu ile mücadele eden bu kişi neden bu konuma getiriyorsunuz?" sorularını yöneltti.

Süleyman Soylu’dan Hakaret Dolu Sözler

Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yönetilen sorulara sosyal medya hesabı üzerinden hakaret dolu sözler kullanan Süleyman Soylu’nun sözleri gündeme bomba gibi düştü. Süleyman Soylu tarafından:

"Kılıçdaroğlu; Polise, Jandarmaya, Mehmetçiğe, devlete "Cari açık uyuşturucuyla kapatılıyor" iftirasını ispat edemeyip lafın altında kalınca Jeremy Rifkin de tutmayınca bayatlamış iftira/dedikodularla gündem değiştirme çabasında. İftirasını ispat etmezse Kılıçdaroğlu şerefsizdir" dedi.

soylu.png