Tesla Elektrikli Yarım Kamyonu İçin Rezervasyonu Açtı!

Tesla Elektrikli Yarım Kamyonu İçin Rezervasyonu Açtı!

Tesla, 5 yıl önce duyurduğu elektrikli yarı kamyonları 2023'te üretmeye başlayacağını belirterek rezervasyonları açtı. Şirketin web sitesinde, önce...

Tesla, 5 yıl önce duyurduğu elektrikli yarı kamyonları 2023'te üretmeye başlayacağını belirterek rezervasyonları açtı. Şirketin web sitesinde, önce 5.000 dolar ödeme yapmanız ardından 10 gün içinde de 15.000 dolar ödeme yapmanız gerekiyor ki rezervasyonunuz onaylansın.

Tabii eğer rezervasyona çok fazla talep gelirse ilk ödediğiniz 5.000 doların geri ödenme ihtimali var, eğer 20.000 doları tamamen ödediyseniz rezervasyonunuz onaylanmıştır, geri ödeme gerçekleşmez.

Tesla'nın Yarı Kamyonu'nun Özellikleri Neydi?

2017'de duyurulan yarı kamyonların özellikleri şöyleydi: arka akslardaki dört bağımsız motorla çalıştırılacak, 20 saniyede 60-70 basacak, yaklaşık 300 ile 500 millik bir pil menziline sahip olacağı söylenmişti.

Fiyatları ise 150.000 dolardan başlayacak, hatta Walmart ve FedEx gibi işletmeler fazla sipariş vereceği için indirimli bir şekilde satın aldı. Bu haberin gerçekten gösterdiği şey ise Tesla'nın müşterilerini henüz var olmayan ürünler için mevduat yatırmaya teşvik edip nakit akışı yaratması konusundaki inanılmaz yeteneğidir.

Ücretli rezervasyonlar, şirketin alıcılardan faizsiz kredi almasının bir yolu denilebilir. Yarı kamyonların üretimine daha çok zaman olsa da üretimi için gereken mevduata sahip.