TOKİ Kura Çekim Tarihi Belli Oldu! 2022 TOKİ Kura Çekim Tarihi Ne Zaman?

TOKİ Kura Çekim Tarihi Belli Oldu! 2022 TOKİ Kura Çekim Tarihi Ne Zaman?

31 Ekim tarihi itibariyle başvuruları tamamlanan TOKİ için başvuru yapan kişiler 2022 TOKİ kura çekim tarihi ne zaman? Şeklinde araştırma yapmaktadır. İşte, detaylar…

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan TOKİ için kura çekim tarihi araştırılmaya başlandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından TOKİ Kura Çekim Tarihi açıklandı. Peki, TOKİ kura çekilişi hangi ilde yapılacak? 2022 TOKİ kura çekim tarihi ne zaman?

TOKİ Kura Çekim Tarihi Ne Zaman?

TOKİ kura çekim tarihi belli oldu! TOKİ kura çekim tarihi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından açıklandı. 2022 TOKİ kura çekim detayları açıklandı. Kura çekim tarihi de etap etap yapılacak olmakla beraber kura çekilişleri 2023 yılının Mart ayında sona erecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından TOKİ kuralarının ilk olarak 7 Kasım Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan illerinde başlayacağı belirlendi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamada:

"Bununla beraber Güneydoğu Anadolu Bölgemizde 5 ilimiz, Doğu Anadolu Bölgemizde 7 ilimiz olmak üzere 7-16 Kasım tarihleri arasında 12 ilimizdeki 22 bin 57 konutumuzun kura çekimlerini gerçekleştireceğiz. Kuralarımız noter huzurunda, şeffaf bir şekilde ve canlı yayın olarak TOKİ'mizin resmi sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

Kura çekimlerimizin tamamını inşallah 2023 Mart ayında tamamlayacağız. İnşallah tüm yuvalarımızı, konut arsalarımızı, iş yerlerimizi 2 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Hayırlı, uğurlu olsun" denildi.

tokii.jpeg

TOKİ Kurada İsim Çıkmazsa Başvuru Ücreti Nasıl Alınır?

TOKİ başvuruları 31 Ekim tarihinde sona ererken başvuru yapan kişiler 500 TL başvuru ücretini yatırmıştı. Kura çekimi yapılınca TOKİ kurada isim çıkmazsa başvuru ücreti nasıl alınır? Sorusu arama motorları üzerinden araştırılmaktadır. Eğer TOKİ başvurusu yaptıysanız ve kurada da adınız çıkmadıysa 500 TL başvuru ücretini geri alabilirsiniz. Ücret sizin para yatırdığınız IBAN hesabına iade edilecektir. Hak sahibi olmayan kişiler başvuru bedelini kura çekimi yapıldıktan 5 gün sonra hesaplara yatırılacaktır. Kura çekim tarihini beklemeden başvurusunu iptal eden kişilerinde hesabına başvuru ücreti otomatik olarak iade edilmektedir.