TOKİ Kura Sonuçları Nasıl Öğrenilir? TOKİ Kura Sıra Numarası Sorgulaması Nasıl Yapılır?

TOKİ Kura Sonuçları Nasıl Öğrenilir? TOKİ Kura Sıra Numarası Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kısa süre önce başvurusu tamamlanan TOKİ ile ilgili sonunda kura çekimleri yapılmaya başlandı. TOKİ başvurusu yapan kişiler tarafından TOKİ Kura Sonuçları Nasıl Öğrenilir? Şeklinde araştırma yapılmaktadır.

TOKİ Kura Sonuçları ile ilgili araştırmalar TOKİ başvurusu yapan kişiler tarafından araştırılmaktadır. Geçtiğimiz günlerde bildiğiniz gibi il il TOKİ kura tarihleri açıklanmıştı. Yeni TOKİ Kura tarihleri de belli oldu. Hemen her ilde yapılacak olan TOKİ için kura çekilişleri noter huzurunda gerçekleştirilmekle beraber başvuru numarasıyla görüntülenebilecek. TOKİ Kura sıra numarası nasıl öğrenilir? TOKİ kura sonuçları nasıl öğrenilir?

TOKİ Kura Sonuçları vatandaşlar tarafından arama motorları üzerinden araştırılmaktadır. Eylül ayında başvurusu alınan ve Ekim de tamamlanan TOKİ başvuruları için kura çekimleri Kasım ayında başladı. Hala çekilmeye devam eden TOKİ kura çekilişleri öncelikle Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde çekiliyor. Peki, TOKİ Kura Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

TOKİ Kura Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

TOKİ Kura Çekilişleri hala devam ediyor. Noter huzurunda gerçekleştirilen TOKİ Kura Çekilişleri tamamlandıktan sonra TOKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacak. Siz de eğer TOKİ Başvurusu yaptıysanız TOKİ sonuçlarını resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

toki-kura-sonucu.jpg

TOKİ Başvuru Numaram Ne?

TOKİ Başvuru Numaram Ne? Sorusu sıklıkla araştırılan konuların başında yer almayı başardı. TOKİ başvurusu yaparken ödediğiniz başvuru ücretinin dekontu üzerinde başvuru numaranız yer almaktadır. Yani başvuru numaranızı banka ödemesi yaparken size verilen dekont üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Aralık Ayı TOKİ Kura Tarihleri

Her ilde gerçekleştirilecek olan TOKİ ile ilgili kura çekilişleri yapılmaya devam ediliyor. Aralık Ayı TOKİ Kura Tarihleri de belli oldu. Her il için farklı tarihlerde gerçekleştirilecek olan TOKİ kura çekilişleri:

  • 1 Aralık: Bolu 902 konut
  • 1 Aralık: Karaman 751 konut
  • 2-3 Aralık: Düzce 110 konut
  • 2-7 Aralık: Konya 7655 konut
  • 4-5 Aralık: Zonguldak 1650 konut
  • 6 Aralık: Bartın 850 konut
  • 7 Aralık: Karabük 899 konut

TOKİ Ne Zaman Teslim Edilecek?

TOKİ Başvuruları alındıktan sonra şimdi sıra kura çekilişlerine geldi. Kura çekilişinde adı çıkan kişiler TOKİ ne zaman teslim edilecek? Şeklinde araştırma yapmaya başladı. TOKİ teslim tarihi henüz belli olmasa da konuyla ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından açıklama yapıldı. Murat Kurum tarafından yapılan açıklamada söz verdiğimiz gibi 2 yıl içerisinde 250 bin konutumuzu teslim edeceğiz denildi.

tokii.jpg

TOKİ Taksit Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

TOKİ Kura Çekimlerinin ardından taksit ödemelerinin ne zaman başlayacağı da merak edilmeye başlandı. TOKİ kura çekilişinin Mart 2023’e kadar tamamlanması beklenirken taksit ödemelerinin ne zaman yapılacağı da araştırılmaya başlandı. TOKİ Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlaması bekleniyor. Yani örneğin TOKİ sözleşmesi Aralık ayında yapıldıysa, Ocak ayında ilk taksit ödemesi yapılacaktır.