Türkiye’de Bir Mayın Tehdidi Daha!

Türkiye’de Bir Mayın Tehdidi Daha!

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı yeni açıklama ile yeni bir mayının keşfedildiğini ve müdahalenin başladığını duyurdu. Ukrayna ve Rusya savaşında...

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı yeni açıklama ile yeni bir mayının keşfedildiğini ve müdahalenin başladığını duyurdu. Ukrayna ve Rusya savaşında denize döşenen mayınların zincirlerinin kopması üzerine mayınlar boğazlar bölgesine kadar gelmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan olayların ardından yeni bir mayın daha tespit edildi.  Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan ilk açıklamada "Kefken açıklarında tespit edilen mayına Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAS timleri tarafından müdahale edilmektedir." denildi.

Mayına Müdahale Edilmektedir

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir diğer açıklama Twitter hesabından yapıldı. Paylaşımda ise müdahale yapıldığı vurgulanarak "Kefken açıklarında tespit edilen mayın benzeri cisim Deniz Karakol uçağımız tarafından mayın olarak teşhis edilmiştir. Bölge emniyete alınmıştır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAS timleri tarafından mayına müdahale edilmektedir." denildi.