Uşak Üniversitesi araç ihalesindeki detaylar dikkat çekti

Uşak Üniversitesi araç ihalesindeki detaylar dikkat çekti

Uşak Üniversitesi tarafından araç kiralanması için yapılan ihale dikkat çekti. İhalede marka ve model yer verilmese de istenen kriterler tek bir aracı...

Uşak Üniversitesi tarafından araç kiralanması için yapılan ihale dikkat çekti. İhalede marka ve model yer verilmese de istenen kriterler tek bir aracı işaret etti. Son dönemlerde Türkiye'deki ihalelerde yer alan özel ifadeler, üstü kapalı bir şekilde ihaleyle alınmak istenen araçların ya da hizmetlerin öğrenilmesini sağlıyor. Bu duruma benzer bir örnek Uşak'ta yaşandı. Uşak Üniversitesi tarafından yayınlanan ihalede 16 Mayıs 2022 ile 31 Aralık 2024 yılları arasında kullanılmak üzere makam aracı kiralanacağı belirtildi. Rektörlük tarafından ihale için hazırlanan şartnamelerde ise kiralanacak araç ile ilgili tüm milimetrik ayrıntılara yer verildi. Marka-model yazılmamış olsa da aracın Audi A6 olması istendiği şartnamede net bir şekilde ortaya çıktı.

Uşak Üniversitesi’nden dikkat çeken ihale

İhalede kiralanacak araç ile ilgili şu detaylara yer verildi; "Araç binek (sedan) tip, 2020 model ve üstü olacaktır, aracın kilometresi en fazla 75.000 km. olacaktır. Araç, 1900 cc ve dizel motor gücü en az 190 beygir ve üzerleri, koltuk sayısı 5 kişilik, net ağırlık en az 1500 kg, bagaj kapasitesi en az 550 litre, yükseklik en az 1450 mm ve uzunluk en az 4765 mm olacaktır. Araç tam otomatik veya yarı otomatik vites, 4X4, 7 ileri ve üstü olacaktır. Araç rengi siyah olacaktır.  "Sürücü ve yolcu ön hava yastığı, yan hava yastığı (araçta en az 6 hava yastığı olacaktır.), ön ve arka koltuklarda emniyet kemeri, bluetooth, anahtarsız çalıştırma, hız sabitleme karartılmış arka ve yan camlar geri görüş kamerası, yağmur sensörü, ABS, yokuş kalkış sistemi, lastik basınç kontrol sistemi, yorgunluk tespiti, gündüz sürüş farları (aydınlatma), far sensörü, ön ve arka park sensörü, koltuk ısıtma, yol bilgisayarı,ön arka dijital klima, sanruf bulunacaktır."