YKS, TYT, AYT ve YDT İçin Yeni Açıklama

YKS, TYT, AYT ve YDT İçin Yeni Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada YKS, TYT, AYT ve YDT için detaylara yer verildi. MEB açıklamasında 2. sınıf...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada YKS, TYT, AYT ve YDT için detaylara yer verildi. MEB açıklamasında 2. sınıf ile 12. sınıf öğrencilerinin desteklenmesi için yeni kaynak paketlerinin yayınlandığı belirtildi. Bugüne kadar 6 farklı paket paylaşımı yapan MEB, 7. paketi de bugün itibariyle paylaştı. Nisan ayı itibariyle 10 bin sorunun yer aldığı destek paketinden tüm öğrenciler ücretsiz bir şekilde yararlanabilecek.

YKS, TYT, AYT ve YDT Destek Paketinde Neler Var?

Yardımcı kaynak paketlerinde etkinlik kitapları, öğretmen kılavuz kitapları, çalışma soruları, beceri temelli testler, Merkezî Sınav’a yönelik örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, YKS’ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları ve çözümlü soru bankaları bulunuyor. Yeni dönem itibariyle pakete daihil olarak LGS örnek sınav soruları da paylaşıldı. 12. sınıf öğrencileri için özel bir paylaşım daha yapıldı. YKS çalışma soru kitapçıklarını paylaşan MEB, 1500 soru kitapçığı, 5 bin sorudan oluşan çözümlü soru banklaarını paylaştı.