Europen Endüstri Halka Arz Başvurusu Yaptı!

Europen Endüstri Halka Arz Başvurusu Yaptı!

1955 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Hatipoğlu Grubun üyesi olan 1997 yılında faaliyetine başlayan Europen Endüstri İnşaat San. ve Tic. A.Ş....

1955 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Hatipoğlu Grubun üyesi olan 1997 yılında faaliyetine başlayan Europen Endüstri İnşaat San. ve Tic. A.Ş. halka arzı için taslak izahnamesini SPK'ye teslim etti.

Europen Endüstri Eşit mi, Oransal mı?

Europen Endüstri SPK’ye teslim ettiği taslak izahnameye göre Bireysel Yatırımcı'ya 1000 lot ve altı, Yüksek Başvurulu Yatırımcıya 1001 lot ve üstü oransal dağıtım yapılacak. Yurt İçi ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcı dağıtım şekline Garanti Yatırım önerisiyle halka arz edenler karar verecek. Tahsisat oranları ise henüz belli değil.

Europen Endüstri Kaç Lot Pay Dağıtacak?

Taslak izahnamede yer alan bilgiye göre 14.325.000 lot sermaye artırımı, 9.550.000 lot ortak satış olmak üzere toplam da 23.875.000 lot pay dağıtımı planlanmakta. Halka arz sonrası halka açıklık oranı ise %15,99 olacak.

Europen İşlem Kodu ve Halka Arz Tarihi

İşlem kodu #EUREN olarak belirlenen Europen Endüstri'nin halka arz tarihi ise kesin belli olmamakla birlikte 2022 yılının 2.çeyreği (Nisan, Mayıs, Haziran) olarak planlanıyor.

Fiyat İstikrarı Planlanıyor mu, Taahhütler Neler?

Konsorsiyum lideri Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. aracılığıyla yapılmak üzere 30 gün süreyle fiyat istikrarı planlanmaktadır. Ayrıca taslak izahnameye göre 6 ay boyunca bedelli sermaye artırımı yapılmayacağı, 6 ay boyunca pay satılamayacağı, halka arz fiyatının altında satış yapılmayacağı taahhüt edilmiştir.

Halka Arz Gelirinin Kullanım Alanları

  • Cam grubu üretim tesisi yatırımlarının artırılması (%58)
  • Eskişehir'de yeni kurulacak olan ayna üretimi yatırımları (%36)
  • Özel ölçü kapı ve pencere üretim tesisinde  kapasite artışı (%6)
@Halka Arz Analiz Telegram Takip Et @Halka Arz Analiz Twitter Takip Et