Lider Filo İle Halka Arz Hareketliliği Sürüyor

Lider Filo İle Halka Arz Hareketliliği Sürüyor

Lider Filo halka arzıyla Borsa İstanbul’da 2021’in ardından 2022’de de hareketlilik sürüyor. Şirketler, yüksek karlılık için arz ediyor. Halka...

Lider Filo halka arzıyla Borsa İstanbul’da 2021’in ardından 2022’de de hareketlilik sürüyor. Şirketler, yüksek karlılık için arz ediyor. Halka arz konusunda 2022’de son olarak Lider Filo duyurusu yapıldı. SPK’nın onaylanmasının ardından halk arz sürecine geçiş yapan şirkette beklenti yüksek karlılık. Lider Filo’nun Başkanı Metin Barokas tarafından yapılan açıklamalarda halka arz ile yüksek kaynak elde edilmek istendiği belirtildi.

2010’da Kurulmuştu

Lider Filo’nun Başkanı Metin Barokas 2010 yılında kurulan Lider Filo, kuruluşu itibariyle uzun dönem kiralamalara odaklanmıştı. LDR Turizm tarafından kurulan şirket, yüksek karlılık ile halka arza açıldı. Dün başlayan talep toplamalar bugün devam edecek. Gün sonu itibariyle şirketin halka arzından ne kadar bir talep aldığı da belli olacak. Arz sürecinde sermaye artışının yanı sıra ortak satışı da yapılacak. Talebin fazla olması halinde ek ortak satışının da yapılması planlanıyor.

66 Milyon Liralık Sermayeye Ulaşacak

Şirketin halka arz öncesinde 53 milyon lira olan sermayesi halka arz sonrasında 66 milyon liraya ulaşacak. Böylece şirketin tüm işlemler sonunda 317 milyon liralık halka arz büyüklüğüne ulaşması bekleniyor.