Disney Plus'ın Atatürk dizisinde Sarp Akkaya iddiası!

Disney Plus'ın Atatürk dizisinde Sarp Akkaya iddiası!

Kaliforniya merkezli dijital yayın platformu Disney Plus çok yakında Türkiye pazarına geliyor. 14 Haziran tarihinde ülkemizde 34,99 TL'den başlayan fiyatlarla...

Kaliforniya merkezli dijital yayın platformu Disney Plus çok yakında Türkiye pazarına geliyor. 14 Haziran tarihinde ülkemizde 34,99 TL'den başlayan fiyatlarla hizmet vermeye başlayacak servis geniş bir içerik kütüphanesi oluşturuyor. Pixar, Marvel, Lucasfilm, National Geographic gibi markalarla ortaklığı bulunan şirket aynı zamanda Netflix gibi kendi orijinal içeriklerini de oluşturuyor. Disney Plus Türkiye'nin orijinal dizilerinden bir tanesi olan Kaçış, platform ülkemizde yayına girdiği gün gösterime sunulacak. O3 Medya ve Same Film ortaklığında hayata geçen yapım başrolünde Engin Akyürek'i ağırlayacak. Öte yandan henüz hayata geçmeyen Atatürk dizisi için de çalışmalar sürüyor. Platformun en çok ses getiren yapımlarından biri olmaya aday bu proje, şu anda pre-prodüksiyon aşamasında. Dizinin oyuncu kadrosu için çalışmalar nihayet sona eriyor ve yakında çekimlere başlanması planlanıyor.

Sarp Akkaya, Atatürk dizisinde Enver Paşa olacak!

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre Disney Plus imzalı Atatürk dizisinin cast çalışmaları tamamlanmak üzere. Şimdiye kadar dizide oynayacak oyunculardan bazıları basına yansımış ve büyük ses getirmişti. Merakla beklenen projede Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Aras Bulut İynemli oynayacak. Zübeyde Hanım rolünde Songül Öden, Ali Rıza Efendi'yi Mehmet Günsür, Makbule Hanım'ı Sahra Şaş canlandıracak. Sarp Akkaya Aynı zamanda iddialara göre dizide, Harry Potter serisinden tanıdığımız Emma Watson yer alacak. Atatürk dizisinin orijinal müziklerini ise Oscar ödüllü sanatçı Hans Zimmer besleyecek. Toplamda 6 bölüm olacak yapımda son iddialara göre Enver Paşa rolünü ise başarılı aktör Sarp Akkaya üstlenecek. Dizinin 2023 yılında yayınlanacağı düşünülüyor.