Kasaba Doktoru Dizisi Hangi Diziden Uyarlandı? Hikaye nasıl Bitiyor?

Kasaba Doktoru Dizisi Hangi Diziden Uyarlandı? Hikaye nasıl Bitiyor?

TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlanan Kasaba Doktoru dizisi hangi diziden uyarlandı? Orijinal dizi hikayesi nasıl bitiyor? İşte tüm detaylar. TRT1...

TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlanan Kasaba Doktoru dizisi hangi diziden uyarlandı? Orijinal dizi hikayesi nasıl bitiyor? İşte tüm detaylar. TRT1 ekranlarında yayınlanmaya başlanan Kasaba Doktoru dizisi, kısa süre içerisinde dikkat çekmeyi başardı. Türkiye'de hastane temalı dizilerin büyük izleyici kitlesine ulaşması, dizinin fragmanları ile gündeme gelmesinin ardından da dikkat çekmesini sağlamıştı. Başrollerinde Ozan Akbaba, Hazal Subaşı ve Deniz Can Aktaş gibi isimlerin yer aldığı Kasaba Doktoru dizisi, Ulu Çınar Hastanesi olarak adlandırılan bir sağlık kurumunda geçiyor. Hastane, sağlık dizilerinden alışkın olduğumuz şekilde bir kurgunun yer aldığı dizi, yabancı bir diziden uyarlandı.

Kasaba Doktoru Dizisi Hangi Diziden Uyarlandı?

Kasaba doktoru dizisinin uyarlandığı dizi Dr. Romantic adlı yabancı dizi. Boo Yong-Joo (Han Suk-Kyu) adlı ünlü bir cerrahın başından geçen olaylara odaklanan dizide, cerrahın bir gün aniden ortadan kaybolması ile yaşanan olaylar anlatılıyor. Ortaya çıktıktan sonra farklı bir kimlik kullanmaya başlayan ve öğretmen olarak kendini tanıtan doktor kendisine de Romantik Doktor lakabını takıyor. Amacı gözlerden uzakta yaşam sürmektir. 3 idealist doktorun başından geçenlerin anlatıldığı dizi, başlangıç aşamasından itibaren ünlü cerrah olmak üzere 3 yakın ve idealist doktorun hayatını anlatıyor. Dizi sonunda tamamen gözlerden uzak bir yaşam sürmeye karar veren doktorun bu yer yer acı dolu hikayesi farklı bir format ile ekranlara taşınıyor. Uyarlama olarak çekilmiş olmasına karşı Türkiye'de, diziye gösterilen ilgiye göre konunun değiştirilmesi ve farklı bir hikayenin ekranlara taşınarak farklı bir son ile dizinin bitmesi mümkün. Dizi ilk olarak 2016 yılında ilk sezonu ile yayınlanmış ve 16 bölüm ekranlara getirilmişti. 2019 yılında ise 16 bölüm yayınlanarak dizi final yapmıştı.