Uğur Aslan'ın Yeni Programı Afara Ne Demek?

Uğur Aslan'ın Yeni Programı Afara Ne Demek?

Yargı dizisindeki polis rolü ile kısa süre içerisinde beğeni kazanan ve ekranların sevilen isimlerinden birisi olan Uğur Arslan, şimdi ise yeni bir program...

Yargı dizisindeki polis rolü ile kısa süre içerisinde beğeni kazanan ve ekranların sevilen isimlerinden birisi olan Uğur Arslan, şimdi ise yeni bir program ile ekrana geliyor. Program ile ilgili yapılan ilk tanıtımlarda oyuncunun Afara ismindeki bir programı sunacağı belirtilmişti. Sunucu olarak programda yer alacak olan Uğur Arslan, şarkı programı ile Kanal D'de ekranlara gelecek. Programın tanıtılmasının hemen ardından Afara’nın ne demek olduğu, programın hangi anlama geldiği merak edilmeye başlandı.

Afara Kelimesinin Anlamı Ne?

Halk arasında Afara kelimesinin en yaygın kullanımı harman yerinde toprağa karışan taneler. Ancak Türk Dil Kurumu gibi pek çok farklı alanda kelimenin yan anlamları da bulunuyor. Kelimelinin diğer anlamları ise şöyle; Bahçe ve bostanlardaki kalıntı, bir şeyin en son kalan döküntüsüdür. Harman yerindeki hububatın taş ve toprak ile karışık kalıntısı. Ayrıca tütün tozu, ufalanmış tütün anlamına gelmektedir.

Afara Hangi Günler Yayınlanacak?

Afara her Cuma 00.15'te Kanal D'de yayınlanacak. Programda her hafta farklı isimler konuk olacak. İlk haftaki konuklar ise Tolgahan Sayışman, Yasemin Sakallıoğlu ve Haluk Levent oldu.