Citroen Yeni Lansmanlarını Türkiye’de Yapacak

Citroen Yeni Lansmanlarını Türkiye’de Yapacak

Son yıllarda Türkiye'ye yönelik faaliyetlerini arttıran Citroen, yeni dönemde tanıtım için Türkiye'ye merkez olarak seçti. Dünya genelinde Türkiye'nin...

Son yıllarda Türkiye'ye yönelik faaliyetlerini arttıran Citroen, yeni dönemde tanıtım için Türkiye'ye merkez olarak seçti. Dünya genelinde Türkiye'nin en büyük 5. pazar olmasını isteyen ve bu nedenle Türkiye'ye yönelik pek çok farklı strateji geliştiren Citroen, yapılan yeni açıklama ile önümüzdeki günlerde yeni bir tanıtıma imza atacağına duyurdu. Avrupa dışı pazarlarda büyüme stratejisi için önemli bir coğrafi konuma sahip olan Türkiye, hem kullanıcı kitlesi hem de bu stratejik konumu nedeniyle Citroen için oldukça cazip görüldü. Yapılan resmi açıklamalara göre Haziran ayında Türkiye'de global bir lansman düzenlenecek. Yapılacak tanıtım sonrası ise araç hem Türkiye hem Avrupa hem de Afrika gibi pazarlarda satışa çıkacak.

Citroen’den Dikkat Çeken Açıklama

Citroen ile ilgili mevcut yol haritası Citroen CEO’su Vincent Cobée tarafından paylaşıldı. Türkiye'yi ziyaret ederek düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan Citroen CEO’su markanın geleceği için Türkiye'nin çok önemli olduğu ve başarılı bir performans gösterildiğini ifade etti. Cobée lansmanda, “Bugün burada bulunmamın asıl sebebi Citroen Türkiye’nin performansı. Son iki yıl içerisinde dünya otomotiv pazarında ciddi düşüşler ve küçülmeler yaşandı. Citroen Türkiye ise bir yandan pazarın yardımıyla ama bir yandan da kendi dayanıklıkları, konuya adanmışlıkları, performansları sayesinde tam bir zincirle büyümeyi başardı. Hem hacim hem pazar payı olarak büyümeyi başardı. Ben onları tebrik etmek, kutlamak için ve performanslarına desteğimi de vermek için buradayım” dedi.