Kanserde Erken Teşhiste Bu Semptoma Dikkat!

Kanserde Erken Teşhiste Bu Semptoma Dikkat!

Erken teşhis edilmesi halinde i yüksek oranda tedavisi olan kanser için yeni çağrı yapıldı. Vatandaşların kansere karşı dikkatli olunması istendi. Bununla...

Erken teşhis edilmesi halinde i yüksek oranda tedavisi olan kanser için yeni çağrı yapıldı. Vatandaşların kansere karşı dikkatli olunması istendi. Bununla birlikte bazı semptomlara daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor. Belirtilerin görülmesi halinde en yakın uzmana gidilmesi istendi. Üstelik belirtiler çoğu zaman ilk tuvalette ortaya çıkıyor. Bağırsaklara bağlı kanser rahatsızlıklarında tuvalet en önemli bölümlerden birisi. Tuvalet alışkanlıklarında değişiklik olduğunu görenler mutlaka uzman kontrolüne gitmeli. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiye'de kolon ve rektum kanseri yaygın. Bu kanser türleri için ise tuvalet alışkanlıklarının kontrol edilmesi zorunlu. Sinsi ilerleyen kanser türleri için kişilerin kendi kontrollerini yapması gerekiyor. Zira kanser rahatsızlığı bağırsaklardan diğer bölgelere geçebiliyor. İngiltere'de yaşanan önemli gelişmelere göre bağırsak kanserlerinde yayılım hızlı yaşanıyor. Ancak ilk aşamada dikkat edilmesi gereken bazı semptomlar var. Sağlık için bu semptomlara dikkat edilmeli.

Kanserde Erken Teşhiste Semptom Ortaya Çıktı

[caption id="attachment_83" align="alignnone" width="640"]kanser Kanserde erken teşhisin önemi vurgulandı.[/caption] İngiltereli uzmanların açıklamalarında dışkıda kan görülmesinin kritik durum olduğu belirtildi. En önemli semptomlardan olan kan, kanseri işaret ediyor. Kontrol isteyen uzmanlar olası durumlarda teşhis için uzmana gidilmesini öneriyor. Dikkat edilebilecek bir diğer semptom ise yumru hissi. Vücudun sağ tarafında, bağırsak ve mide bölgelerde yaşanan bu his, kanseri işaret ediyor.

Erken Teşhis, Ölümü Önlüyor

Bağırsak kanserine bağlı ölümler erken teşhis halinde büyük ölçüde tedavi edilebiliyor. Teşhisin kritik olduğunu belirten uzmanlar, yapılacak kontrollerde durumun önüne geçilebileceğini söylüyor. Bu nedenle dünya genelinde yapılan çağrılarda mevcut semptomlara dikkat edilmesi istendi. Olası semptomların görülmesi halinde ise en kısa süre içerisinde doktora gidilmesi gerekiyor.