Korona Virüsün Yeni Semptomları Belirlendi 

Korona Virüsün Yeni Semptomları Belirlendi 

Tüm dünya genelinde etkisini gösteren korona virüsün yeni semptomları belli oldu. Yapılan uyarılarda semptomlara dikkat edilmesi gerektiği belirtildi. Korona...

Tüm dünya genelinde etkisini gösteren korona virüsün yeni semptomları belli oldu. Yapılan uyarılarda semptomlara dikkat edilmesi gerektiği belirtildi. Korona virüs yayılımı devam ettikçe, farklı semptomlar ve varyantlar görülmeye devam ediliyor. Korona virüs ile ilgili yapılan yeni bir araştırmada, 12 farklı belirtinin yaygın bir şekilde görülmeye başladığı belirtildi. Görülmeye başladığı ilk günden itibaren 6 milyonu aşkın kişinin hayatını yitirmesine yol açan korona virüste uzmanlar virüs belirtilerine karşı dikkatli olunması gerektiğini söyledi. İngiltere Ulusal Sağlık sistemi tarafından yapılan açıklamalarda, 9 yeni semptomun daha listeye eklendiği ifade edildi. Bu bakımdan yüksek ateş, öksürük, tat koku kaybı gibi semptomlara ek olarak yeni belirtiler de listede yer almaya başladı.

İşte Koron Virüsün Yaygın Olarak Görülen Semptomları

Mevcut belirtilere ek olarak iştahsızlık, yorgunluk, baş ağrısı virüsün yeni belirtileri olarak kabul edildi. Listede yer alan tüm semptomlar ise şöyle oldu; Nefes darlığı, tat koku kaybı, yorgun hissetmek, yüksek ateş ve titreme, burun akıntısı, vücut ağrıları, geçmeyen öksürük, boğaz ağrısı, baş ağrısı, ishal, iştah kapanması, hasta ve güçsüz hissetmek.