Ege Gübre Bedelsiz Sermaye Artırım Kararını Onayladı!

Ege Gübre Bedelsiz Sermaye Artırım Kararını Onayladı!

27 Nisan tarihinde yapılan Ege Gübre Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulunda bedelsiz sermaye artırım kararının onaylandığı ve gerekli işlemlerin başlatılıp...

27 Nisan tarihinde yapılan Ege Gübre Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulunda bedelsiz sermaye artırım kararının onaylandığı ve gerekli işlemlerin başlatılıp başvuruların yapılacağı Kamuyu Aydınlatma Platformuna bildirildi.

Ege Gübre %300 Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı

Ege Gübre 27 Nisan 2022 tarihinde Saat 16:30'da yaptığı Yönetim Kurulu toplantısında Genel Kurulca alınan ve dönem karından karşılanmak üzere 30.000.000 TL'nin sermayeye ilave edilerek %300 oranında bedelsiz hisse senedi ihraç edilmesi kararına binaen mevzuat gereği yapılması gereken müracaatların ve yasal işlemlerin başlatılarak sermayesinin 40.000.000 TL'ye çıkarılmasına karar verilmiştir.

%300 Bedelsiz Sermaye Artırımı Nedir?

%300 bedelsiz sermaye artırımlarında yatırımcıların elindeki pay miktarı 4 katına çıkar ve hisse fiyatı da 4'e bölünür. Somut olarak örneklendirmek gerekirse güncel fiyatı 240 TL’den baz alırsak 100 lot paya sahip bir yatırımcının %300 bedelsiz sermaye artırımı sonrası elindeki pay miktarı 4 katına çıkıp 400 lot olurken hissenin lot başı fiyatı da 4'e bölünerek 60 TL olur.

Ege Gübre Kararı SPK Tarafından Ne Zaman Onaylanacak?

Ege Gübre kararın 27 Nisan'da onaylanmasının ardından bedelsiz sermaye artırımı için SPK’ye başvuru yapması bekleniyor. Başvurunun ardından SPK’den onay çıkması ve bunun bültende ilan edilmesi beklenmedik bir durum olmadıkça 2-4 hafta arası sürebiliyor. SPK onayı geldikten sonra şirket bedelsiz sermaye artırımı yapacağı tarihi KAP aracılığı ile yatırımcılara ilan ediyor.

Ege Gübre Bedelsizden Faydalanma Zamanı

Bedelsiz sermaye artırımından faydalanmak için SPK bülteninde yayınlandıktan sonra şirketin KAP’ta ilan ettiği bedelsiz sermaye artırımı tarihinden 1 gün öncesinde hisseye sahip olmak gerekmektedir. @Halka Arz Analiz Telegram Takip Et @Halka Arz Analiz Twitter Takip Et