Sabancı Holding'ten Şirket Alımı Açıklamaları!

Sabancı Holding'ten Şirket Alımı Açıklamaları!

Sabancı Holding'in yeni nesil teknolojilere dayalı iş modellerine odaklanılarak dijital dünyada global bir oyuncu yaratılması amacıyla kurduğu DxBV şirketi...

Sabancı Holding'in yeni nesil teknolojilere dayalı iş modellerine odaklanılarak dijital dünyada global bir oyuncu yaratılması amacıyla kurduğu DxBV şirketi tarafından yeni şirketlerin satın alındığı Kamuyu Aydınlatma Platformuna bildirildi.

Sabancı Holding'in Satın Aldığı Şirketlerin Faaliyet Alanları

  • Dijital pazarlama alanında Türkiye'de faaliyette bulunan SEM İnternet Reklam Hizmetleri ve Danışmanlık A.Ş. paylarının %100'ü ve yine dijital pazarlama alanında Türkiye'de faaliyette bulunan Liberdatum İnternet Reklam Hizmetleri ve Danışmanlık A.Ş. paylarının %100'ü, satın alma ve kapanış işlemleri gereğince çeşitli düzeltmelere tabi olmak üzere, toplam 13,5 milyon USD bedelle satın alınmak üzere şirketlerin mevcut ortakları ile pay alım-satım sözleşmesi imzalanmıştır.
  • Siber güvenlik alanında Orta Doğu, ABD, Avrupa ve Asya pazarlarında faaliyette bulunan Radiflow Ltd. paylarının %100'ü satın alınmak üzere şirketin mevcut ortakları ile pay alım-satım sözleşmesi imzalanmıştır. Öncelikle Radiflow'un %51'lik sermaye payı, satın alma ve kapanış işlemleri gereğince çeşitli düzeltmelere tabi olmak üzere, toplam 31,1 milyon USD bedelle satın alınacaktır. Radiflow'un 2023 ve 2024 yıllarında yapacağı toplam 14 milyon USD tutarındaki ilave sermaye artışlarından pay edinimi ve satıcılara ait geriye kalan payların satın alınması suretiyle, şirket sermayesindeki payın %100'e kadar artırılması hedeflenmektedir.
@Halka Arz Analiz Telegram Takip Et @Halka Arz Analiz Twitter Takip Et