Twitter CEO'su Tüm Senaryolara Hazırlıklı Olmalıyız Açıklamasında Bulundu!

Twitter CEO'su Tüm Senaryolara Hazırlıklı Olmalıyız Açıklamasında Bulundu!

Twitter CEO'su Parag Agrawal, Elon Musk'ın şirketi satın alma anlaşmasının suya düşebileceği olasılığını kabul etti. Agrawal, şimdilik Twitter'ı...

Twitter CEO'su Parag Agrawal, Elon Musk'ın şirketi satın alma anlaşmasının suya düşebileceği olasılığını kabul etti. Agrawal, şimdilik Twitter'ı yönetmek ve işletmekten sorumlu olduğunu ve son değişikliklerinin daha güçlü bir Twitter oluşturmak anlamına geldiğini söyledi.

Agrawal, "Anlaşmanın neticesini beklerken, tüm senaryolara hazırlıklı olmamız ve her zaman Twitter için doğru olanı yapmamız gerekiyor." dedi.

Agrawal, bu açıklamaları Elon Musk'ın dünkü tweetlerinden sonra geldi. Musk'ın anlaşmayı gerçekten bekletip bekletemeyeceği belirsiz olsa da Bloomberg'den Matt Levine, anlaşmayı beklemeye almanın imkansız olduğunu söylüyor.

Bütün açıklamalar Twitter'ın hisselerinin yüzde 10 civarında düşmesine sebep oldu ve bu yatırımcıları korkutmak için fazlasıyla yeterliydi.

Agrawal'ın şu an iki büyük sorunu var, bunlardan biri Musk'ın anlaşmayı iptal edebileceği ihtimali, diğeri ise işe alımları durdurup iki üst düzey ürün liderini işten çıkarmasıyla sarsılan şirketin durumu.

Perşembe günü, Agrawal, Twitter'ın tüketici ve gelir ürünlerini yöneten Kayvon Beykpour ve Bruce Falck'ın ayrıldıklarını duyurdu. Ayrıca şirketin işe alımları durdurduğunu ve maliyetleri düşürmeye çalıştıklarını duyurdu.

Agrawal, "Anlaşmayı şirketin sağlığı için önemli kararlar almaktan kaçınmak için bir bahane olarak kullanmayacağım, Twitter'daki herhangi bir lideri de bunun için kullanmayacağım." dedi. CEO olarak daha iyisi için değişiklikler yapmayı beklediğini söyledi.

Cuma sabahı Musk, hâlâ satın almaya kararlı olduğunu belirtti. Twitter başkanı Bret Taylor, Musk'ın tweetini alıntılayarak "Biz de öyleyiz, anlaşmaya bağlı kalacağız." dedi.

https://twitter.com/btaylor/status/1525256510313402368