Beşiktaş’ın Kritik UEFA Zirvesi Başlıyor

Beşiktaş’ın Kritik UEFA Zirvesi Başlıyor

Finansal problemler yaşayan Beşiktaş’ın kritik UEFA zirvesi başlıyor. Başkan İsviçre’ye gitti. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin UEFA Başkanı...

Finansal problemler yaşayan Beşiktaş’ın kritik UEFA zirvesi başlıyor. Başkan İsviçre’ye gitti. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin UEFA Başkanı Alexander Ceferin ve UEFA Kulüp Finansal Kontrol Yargı Komisyonu ile görüşmek için İsviçre’ye hareket ettiği duyuruldu. Finansal yükümlülüklerini yerine getirmeyen Beşiktaş için UEFA gelirlerinde bir kesintiye gidilmişti. Alınan karar hale geçerli olurken, UEFA’dan elde edilen tüm gelirlerin yüzde 15’ine UEFA kesinti uyguluyor. Görüşmelerdeki ana gündemlerden birisi bu kesintilerin kaldırılması olacak.

Beşiktaş’ın Kesintisi Kalkacak Mı?

Başkan Ahmet Nur Çebi’ye İsviçre’de yönetim kurulu üyesi Kemal Erdoğan eşlik edecek. Kesinti sonrasında düzenli bir ödeme planlaması yapan Beşiktaş’ta tüm bu ödemeler ve ekonomik durum raporlarla desteklenecek ve özel bir sunum yapılacak. 30 Haziran 2021 tarihine kadar süre veren UEFA’nın bu süre içerisindeki ödemeleri inceleyeceği ve bu doğrultuda talebe yanıt vereceği öğrenildi. Kısıtlamanın kalması halinde Beşiktaş, UEFA gelirlerinin tamamını alabilecek.