Beşiktaş’tan Kural Hatası İtirazı

Beşiktaş’tan Kural Hatası İtirazı

Beşiktaş avukatları aracılığı ile Trabzonspor maçı için itiraza hazırlanıyor. Hazırlanacak raporda kural hatası nedeniyle maçın tekrarı talep edilecek. Trabzonspor...

Beşiktaş avukatları aracılığı ile Trabzonspor maçı için itiraza hazırlanıyor. Hazırlanacak raporda kural hatası nedeniyle maçın tekrarı talep edilecek. Trabzonspor ile BEŞİKTAŞ maçı geçtiğimiz akşam oynanırken maçın 47. dakikasında yaşanan olay büyük bir tartışmaya neden oldu. Türkiye Futbol Federasyonu'na kural hatası başvurusu yapmak isteyen Beşiktaş, federasyona resmi talebini iletecek. Konu ile ilgili spor yorumcuları ve eski hakemler tarafından yapılan değerlendirmelerde ise kural hatası yapıldığı ancak buna karşın oyun sonucunu doğrudan etkileyecek bir hatanın olmaması nedeniyle maçın tekrar edilmesinin ya da farklı bir karar alınmasının mümkün olmadığı belirtildi. Süper Lig tarihinde bugüne kadar sadece 4 maç kural hatası ile tekrar edilirken bu maçlar Gaziantepspor – Denizlispor, Fenerbahçe - Çaykur Rizespor, Beşiktaş - Gençlerbirliği ve Kasımpaşa Beşiktaş maçları olmuştu.  En çok maç tekrarı yapan Beşiktaş'ın bu konuda olumlu bir düşünceye sahip olduğu ve hazırlayacağı özel rapor ile federasyondan iyi bir dönüş almayı hedeflediği belirtildi.

Maçta Ne Oldu?

47'nci dakikada yaşanan bir pozisyonda oyuncuların tamamının kale çizgisinde baraj kurması gerekirken hakem daha önde barajın kurulmasına müsaade etti. Bu da kural hatası yapılmasına neden oldu.