Cristiano Ronaldo'dan Makedonya Maçına Özel İstek

Cristiano Ronaldo'dan Makedonya Maçına Özel İstek

Cristiano Ronaldo, Portekiz'in Kuzey Makedonya ile oynayacağı Dünya Kupası Play-off maçından önce özel istekte bulundu. Ünlü yıldız, Portekiz milli marşının...

Cristiano Ronaldo, Portekiz'in Kuzey Makedonya ile oynayacağı Dünya Kupası Play-off maçından önce özel istekte bulundu. Ünlü yıldız, Portekiz milli marşının fon müziği olmadan söylenmesini istedi. Perşembe gecesi Estadio do Dragao'da Türkiye'yi 3-1 yenen Portekiz, Katar'da finale sadece bir maç uzaklıkta. Otavio, Diogo Jota ve Matheus Nunes'un golleri Türkiye’yi geçmek için yetti. 2016 Avrupa Şampiyonası’nı kazanan takım için art arda altıncı Dünya Kupası'na ulaşmaya çok yakın. Ancak önlerinde Kuzey Makedonya engeli var. Perşembe günü İtalya'yı 1-0 yenen Makedonya, tüm dünyada dikkat çekti.

Cristiano Ronaldo İsteği Maça Damga Vurdu

[caption id="attachment_111" align="aligncenter" width="720"]Cristiano Ronaldo Portekiz, Türkiye'yi 3-1 ile geçti.[/caption] Portekiz, Porto’da oynanacak karşılaşmada 50 bini aşkın seyirci bekliyor. Ev sahibi avantajına sahip olan Portekiz avantajlı taraf olacak. Ancak Ronaldo’nun başlama vuruşu öncesinde yaptığı açıklama ülkede gündem oldu. Yıldız isim milli marşın müziksiz, yüksek sesle ve gururla söylenmesini istiyor. Ronaldo, maç öncesindeki bu atmosferin oyuncuları daha etkileyeceğini düşünüyor.  Ronaldo, "Marşın stadyumda müziksiz söylenmesini çok isterim. Bu bizim kararlılığımızı ve ruhumuzu gösterecek. Perşembe günü gibi yaparsak kazanacağımızdan eminim." Portekiz, Katar'daki turnuvaya direk gitme şansını üç puanla kaçırdı. Son grup maçında Sırbistan'a kaybetti. Bu kadar zorlanmaya rağmen, Ronaldo kadroya güveniyor. Portekiz kaptanı sözlerine şöyle devam etti. "Takım kendine çok güveniyor ve final için heyecanlıyız. Bu, tıpkı Kuzey Makedonya için olduğu gibi hayatımızın maçı. Baskı bizim için her zaman var. Bunun çok zor olacağını biliyoruz. Kuzey Makedonya kupaya katılmayı hak ediyor. Gerçekten iyi organizeler. Onlara saygı duyacağız. Ancak kendi seviyemizde oynarsak onları yenebiliriz.”