Dinamo Kiev ve Galatasaray’dan Ukrayna İçin Özel Maç

Dinamo Kiev ve Galatasaray’dan Ukrayna İçin Özel Maç

Ukrayna'da yaşanan savaş hali nedeniyle destek sağlamak adına Dinamo Kiev ile Galatasaray özel bir maç düzenleyecek. Rusya tarafından Ukrayna'ya savaş...

Ukrayna'da yaşanan savaş hali nedeniyle destek sağlamak adına Dinamo Kiev ile Galatasaray özel bir maç düzenleyecek. Rusya tarafından Ukrayna'ya savaş başlatılması ile Ukrayna'da özellikle çocuklar büyük bir zarar gördü. Eğitimden uzak kalan, yurtlarından ayrılmak zorunda kalan çocukların bu kayıplarını telafi etmek adına yeniden yapılandırma planlamaları yapılıyor. Bu kapsamda ise yeterli maddi gücün elde edilebilmesi adına dünya genelinde yardımlar toplanıyor. Yardımlara Galatasaray'da destek olacak. Dinamo Kiev ile yapılan görüşmeler neticesinde özel bir maçın düzenleneceği belirtildi. Ukrayna Premier Lig takımlarından olan Dinamo Kiev, 14 Nisan Perşembe günü İstanbul'da Galatasaray ile karşı karşıya gelecek. Türkiye ile yakın ilişkisi bulunan ve bir dönem A milli takımının başında yer alan Mircea Lucescu’nun takımı, Galatasaray ile yapacağı karşılaşmanın gelirlerini bağışlayacak.

“Bugüne Kadar Böyle Bir Şey Yaşamadım”

76 yaşındaki teknik adam, yaptığı açıklamada, antrenörlük hayatının en zor ve dramatik anlarını yaşadığını ifade ederek, "Bu yaşıma kadar böyle acı bir tecrübe yaşamamıştım. Şimdi futboldan daha çok Romanya'ya ve Polonya'ya akın akın gelen bu çaresiz mülteciler ile onların çocukları için ne yapabileceğimi düşünüyorum" dedi.