Galatasaray Genel Kurulu'na İnceleme Başlatıldı

Galatasaray Genel Kurulu'na İnceleme Başlatıldı

Olağan mali genel kurulun tamamlandığı Galatasaray'da ibra edilmeme kararı sonrası inceleme başlatıldı. Galatasaray’ın Mevcut Başkanı Burak Elmas...

Olağan mali genel kurulun tamamlandığı Galatasaray'da ibra edilmeme kararı sonrası inceleme başlatıldı. Galatasaray’ın Mevcut Başkanı Burak Elmas olağan mali genel kurulda yönetim açısından İbra edilmedi. Mevcut yönetimin ibra edilmemesi nedeniyle olağanüstü seçime gidecek olan Galatasaray, 30 Nisan 2022 tarihinde sandık başına geçecek. Yeni başkanın belirleneceği kulüpte, yaşanan olaylar sonrası ise flaş bir gelişme daha yaşandı. Takımda genel kurulların tamamının incelenmesine karar verildi.

Galatasaray Genel Kurulu İncelenecek

2018 ile 2022 yılları arasında yapılan tüm genel kurullar incelenecek ve olası bir ihmalin olup olmadığı kontrol edilecek. 6 Mart tarihinde gerçekleştirilen genel kurul sonrası İçişleri Bakanlığı’nın kararı ile başlatılan incelemede, 2018 – 2019 - 2020 ve 2021 dönemlerinde gerçekleştirilmiş tüm olağan mali genel kurullar incelenecek ve Teftiş edilecek. Olası bir ihmal, hata ya da usulsüzlük tespit edilmesi halinde ise Galatasaray için yüksek cezalar gelebilir.

Müfettişler İncelemelere Başladı

İlgili tarihlerde gerçekleştirilen 3 toplantının görüntülerini ve resmi tutanaklarını incelemeye başlayan müfettişler, yapılacak çalışmalar sonrasında konu ile ilgili bir rapor hazırlayacak. Mevcut çalışmalar sonrasında mali ibra başta olmak üzere alınan kararların iptal edilmesi dahi gündeme geldi. Bu bakımdan Galatasaray'da bir yandan seçim hazırlıkları sürerken bir yandan dernekler masası tarafından alınacak karar nedeniyle büyük bir belirsizlik başlandı.