Lig Maçları Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Lig Maçları Hangi Kanalda Yayınlanacak?

4 Nisan'da gerçekleştirilecek toplantı ile Lig maçlarının hangi kanalda yayınlanacağı belli olacak. Süper Lig yayın ihalesinin sona ermesinin ardından...

4 Nisan'da gerçekleştirilecek toplantı ile Lig maçlarının hangi kanalda yayınlanacağı belli olacak. Süper Lig yayın ihalesinin sona ermesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yeni sözleşme süreci başlatıldı. Farklı medya grupları tarafından yapılan teklifler ile son aşamaya gelen lig sözleşmesinde 4 Nisan günü önemli bir toplantı yapılacak.

Lig Maçları BeIN Sports’a Kalabilir

En son TRT’nin teklifini geri çekmesi ile 2 farklı şirketin kaldığı ihalede Saran Grup ile beIN Sports arasında karar verilecek. Ancak TRT ve Saran Grup arasında anlaşma sağlanamadığı için yeniden beIN Sports ile masaya oturmak zorunda kalan Türkiye Futbol Federasyonu’ndan farklı bir karar gelebilir. İddialara göre yaşanan zorlu süreçte bir yıl daha sözleşme uzatmayı düşünen federasyon 1 yıl sonra yeni bir ihale yapacak. En iyi teklifi veren kurumlardan olan beIN Sports yaşanan olaylar sonrası daha düşük teklif vermesine karşılık yeni dönemde de en iddialı şirketlerden bir tanesi oldu. Geçtiğimiz dönemde 2.65 milyar liralık ödeme yapan Digiturk, yeni ihalede teklifini 2.1 milyar liraya çekti. Digiturk ile federasyon arasında bu iki rakam arasında bir anlaşma sağlanması bekleniyor.