Lionel Messi Barcelona’ya dönebilir

Lionel Messi Barcelona’ya dönebilir

Ekonomik sorunlar nedeniyle Barselona'dan ayrılmak zorunda kalan Lionel Messi, transfer olduğu PSG’de mutsuz bir dönem yaşıyor. Ünlü sporcu eski takımına...

Ekonomik sorunlar nedeniyle Barselona'dan ayrılmak zorunda kalan Lionel Messi, transfer olduğu PSG’de mutsuz bir dönem yaşıyor. Ünlü sporcu eski takımına dönebilir. Arjantinli futbolcu Lionel Messi, Barcelona’nın sembol isimlerinden birisi olmayı başardı. Barcelona'da futbol oynadığı dönemlerde iyi bir performans sergileyen Lionel Messi, kulübün içerisinde bulunduğu ekonomik durumlar nedeniyle takımdan istemeyerek de olsa ayrılmak zorunda kaldı. Barcelona’dan PSG’ye transfer olan ve hayatını Fransa'da devam ettirmeye başlayan Lionel Messi bugüne kadar beklentilerin altında bir performans sergiledi. 10 gole dahi ulaşamayan ve PSG taraftarı tarafından da kabul edilemeyen Messi, bu mutsuzluğunu sona erdirmek istiyor. Pek çok farklı kaynakta yer alan haberlere göre Messi’nin geri dönmesi için hem Başkan hem de teknik direktör hazır.

Başkandan Messi’ye Yeşil Işık

Barcelona Başkanı Joan Laporta, "Günün birinde Messi, beni arayıp "Sayın başkan, Barcelona'ya geri dönmek istiyorum." derse "Bu konuyu konuşalım Leo." derim. Böyle bir şeyin yaşanması beni çok ama çok mutlu eder." dedi.  Yaptığı bu açıklama ile Messi için açık kapı bırakan başkanın sözleri, İspanya'da, Barcelona ve Messi hayranlarından büyük bir mutluluk yarattı. Henüz resmi ve kesinleşen bir durum olmasa da Messi'nin sezon sonunda Barcelona ile yeniden anlaşma sağlaması mümkün görünüyor.