Mesut Özil Fenerbahçe’den Ayrılıyor Mu? 

Mesut Özil Fenerbahçe’den Ayrılıyor Mu? 

Fenerbahçe'de nedeni açıklanmadan kadro dışı bırakılan Mesut Özil ile ilgili farklı ülkelerde transfer haberleri konuşulmaya başlandı. Kaynaklara göre...

Fenerbahçe'de nedeni açıklanmadan kadro dışı bırakılan Mesut Özil ile ilgili farklı ülkelerde transfer haberleri konuşulmaya başlandı. Kaynaklara göre Mesut Özil transfer olabilir. Fenerbahçe'ye büyük umutlar ile gelen ve Fenerbahçeli olduğu uzun zamandan beri bilinen Mesut Özil, geldiği günden itibaren beklentilerin altında kalan bir performans sergiledi. Takım ve yönetim ile yaşanan sorunlar sonrasında kadro dışı bırakıldığı açıklanan Mesut Özil, yaşadığı bu mutsuz süreç nedeniyle takımdan ayrılabilir. Geçtiğimiz günlerde ilk olarak ada basınında yer alan haberler Hull City'nin Mesut Özil ile yakından ilgilendiği belirtilmişti. Ancak daha sonrasında bütçe nedeniyle böyle bir transferin gerçekleşmeyeceği belirtildi. Ancak tüm bu iddiaların konuşulduğu dönemde ABD'li kaynaklarda yer alan yeni haberlerde Mesut Özil’in transfere çok yakın olduğu öne sürüldü.

ABD’ye Transfer Olabilir

"Henüz kendisiyle konuşmadım. Ancak şu anda böyle bir planımız yok. Bu iş çocuk oyuncağı değil. Aslolan Fenerbahçe'dir" diyerek Mesut Özil için zorlu bir sürecin olacağını net bir şekilde ortaya koyan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yaptığı bu açıklama ile basın üzerinden Mesut Özil’e de mesaj göndermişti. ABD'deki haber sitelerinin yanı sıra İspanya'nın önde gelen spor sitelerinde de Mesut Özil için David Beckham'ın sahibi olduğu İnter Miami takımının yakından takipte olduğu ve kısa süre içerisinde transferin duyurulabileceği öne sürüldü. Gündeme gelen bu transfer haberlerine en büyük tepki ise Fenerbahçeli taraftarlardan geldi. Mesut Özil'in takıma katılmasının ardından oyuncudan yüksek bir performans bekleyen taraftarlar, transfer haberleri ile oyuncunun gündeme gelmesini eleştirdi.