Nihat Özdemir İstifası Sonrasında Yayın İhalesinde Yeni Teklif

Nihat Özdemir İstifası Sonrasında Yayın İhalesinde Yeni Teklif

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in istifa etmesinin ardından yayıncı kuruluştan yeni teklif geldi. Digiturk ile anlaşma sağlanması bekleniyor. Türkiye’de...

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in istifa etmesinin ardından yayıncı kuruluştan yeni teklif geldi. Digiturk ile anlaşma sağlanması bekleniyor. Türkiye’de yayıncı kuruluş ihalesinde sonuç hala alınamadı. TRT ve Saran Group’un da tekliflerinin yetersiz kalması sonrası gözler yeniden mevcut yayıncı kuruluşa çevrildi. BeIN Sports tarafından başkan istifası sonrasında kulüp ve federasyona yeni bir teklif daha yapıldı. Son öneri olarak sunulan teklifte, 3 yıllık anlaşma istendi ve anlaşma karşısında toplamda 2.7 milyon liralık bir teklif sunuldu. Her geçen yılda ise TEFE-TOFE oranında artış yapılacağı belirtildi. Kulüpler ise teklifin süresini uygun görmedi.

Yayın İhalesinde Süre Sorunu

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç teklifin 1 yıl olmasını isterken, 2023 yılında daha iyi fiyata pazarlamanın yapılabileceğini söyledi. Murat Sancak ise yapılacak yeni seçimlere vurgu yaparak “1 yıl diyoruz ama önümüzde seçimler de var.” dedi.  Trabzonspor Başkanı ise Digiturk’ün 3 yılı şart koştuğunu ve ya 3 yıl ya da hiç dediğini söyledi. Önümüzdeki günlerde durum netlik kazanacak.