Nihat Özdemir Neden İstifa Etti?

Nihat Özdemir Neden İstifa Etti?

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in istifa etmesi sonrasında akıllarda yer edinen istifa sebebine yönelik yeni gelişmeler ortaya çıktı. Türkiye Futbol Federasyonu...

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in istifa etmesi sonrasında akıllarda yer edinen istifa sebebine yönelik yeni gelişmeler ortaya çıktı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir dün yapılan yönetim kurulu toplantısı ile istifa ettiğini duyurdu. İstifa kararı sonrasında başkanın neden istifa ettiği merak edilmeye başlandı. Konuyla ilgili bugün gündeme gelen haberlerde ise ailevi sebepler ve yaşanan sorunlar nedeniyle istifanın geldiği belirtildi.

Nihat Özdemir’in İstifa Kararı Açıklandı

Yapılan açıklamalara göre Özdemir’in “Aileme, işime ayıracak vaktim olmuyor. Torunlarımı göremiyorum. O kadar çalıştık, karşılığı bu olmamalıydı” diyerek istifasını verdiği öğrenildi. Milliyet Gazetesi’ndeki haberde bu detaylara yer verildi. Habere göre istifa eden Nihat Özdemir, yönetim kurulundaki diğer üyelere de telkinlerde bulundu ve istifa etmemelerini istedi.

Helallik İsteyerek Ayrıldı

Toplantı sonrasında Başkan Vekili olarak Mustafa Çağlar’ı öneren Özdemir, toplantının sonunda ise yakın çevresiyle son bir görüşme yaptı. Görüşmede ise Nihat Özdemir, “Bugün itibariyle federasyon başkanlığı görevinden istifa ediyorum. Hepiniz hakkınızı helal edin. İnanın, futbol konuşmak, maç izlemek bile istemiyorum. Kulüp başkanlarını görmek dahi istemiyorum. Birbirlerinin yüzüne gülüyorlar, sonra toplantıda demediklerini bırakmıyorlar” dedi.