Robert Lewandowski, Bayern Münih'ten Ayrılabilir

Robert Lewandowski, Bayern Münih'ten Ayrılabilir

Barcelona'nın Bayern Münih'in golcüsü Robert Lewandowski ile imzaya çok olduğu iddia edildi. Dünyanın en iyi golcüleri arasında yer alan Lewandowski yeni...

Barcelona'nın Bayern Münih'in golcüsü Robert Lewandowski ile imzaya çok olduğu iddia edildi. Dünyanın en iyi golcüleri arasında yer alan Lewandowski yeni bir maceraya atılabilir. Lewandowski, kendisini dünyanın en iyi oyuncularından birisi olarak kabul ettirdi. Polonyalı forvet, 2020 ve 2021 yıllarında FIFA’nın “yılın en iyi oyuncusu” ödülünü aldı. Ancak henüz Ballon d'Or'u alamadı. Şu anda 33 yaşında olan Lewandowski, bu ödülü hak edecek istatistiklere imza atmaya devam ediyor. Barcelona transferi ise kariyerinin son dönemlerinde şans olabilir.

Robert Lewandowski 2014’te Transfer Olmuştu

[caption id="attachment_119" align="aligncenter" width="1600"]Robert Lewandowski Robert Lewandowski'nin basın toplantısında gülümserken çekilen bir fotoğrafı.[/caption] 2014'te Borussia Dortmund'dan transfer olan Robert Lewandowski 366 maçta 339 gol attı. Bu istatistikler onu kulüp efsanesi haline getirdi. Ancak uzun vadede geleceği şüpheli. Zira Barcelona, çok yüksek bir teklif yapmış durumda. Oyuncunun bir sezon daha sözleşmesi var. Son yıllarında farklı bir takıma gitmeyi düşünebilir.

Lewandowski Pahalı Bir Hedef

Transferin 50 milyon Euro ile 60 milyon Euro arasında olması bekleniyor. Bu, onun yaşındaki bir oyuncu için yüksek bir bedel. Ancak Lewandowski'nin formu, Barcelona için sağlayacağı katkı çok daha önemli. Oyuncunun Ballon d'Or'u Barcelona ile kazanabileceğine inanılıyor. Bu nedenle, kariyerinde ilk kez La Liga'ya gitmesi tüm dünyada dikkat çekecek. Oyuncunun transfer olması, yılın en pahalı transferlerinden birisine imza atılmasını sağlayacak. Ekonomik kıskaç altındaki Barcelona için transfer şartları oldukça ağır görülüyor.