Şampiyon Verstappen, İspanya GP'ye Leclerc Liderliğini Bozmak İçin Hazırlanıyor!

Şampiyon Verstappen, İspanya GP'ye Leclerc Liderliğini Bozmak İçin Hazırlanıyor!

Red Bull'un son dünya şampiyonu Max Verstappen, bu hafta sonu oynanacak olan Formula 1 İspanya Grand Prix'si için Barselona'ya giderken Charles Leclerc'in liderliğinin...

Red Bull'un son dünya şampiyonu Max Verstappen, bu hafta sonu oynanacak olan Formula 1 İspanya Grand Prix'si için Barselona'ya giderken Charles Leclerc'in liderliğinin kısa süreceğini belirtti.

Verstappen, art arda kazanılan zaferleriyle farkı 19 sayıya indirerek Leclerc'in avantajını bozdu. Sezonun altıncı etkinliği, Mercedes için mücadele eden Lewis Hamilton'ı gölgede bırakıp gözleri Red Bull - Ferrari rekabetine çeviriyor.

Leclerc, "Şimdilik avlanıyoruz. Dürüst olmak gerekirse bu pozisyonumuzu çok seviyorum. Farkın yavaş yavaş kapanacağı iki yarış olduğu doğru, sadece orada rekabet etmek istiyorum. Şu anda yarışlarda Red Bull'un üstünlüğü var gibi görünüyor." dedi.

Ferrari takım patronu Mattia Binotto, mühendislerinin önemli güncellemeleri tanıtmak için yarışlar arasındaki iki haftalık boşluğu kullanacaklarını belirtti.

Leclerc sezona Bahreyn'de galibiyetle başladı, Ferrari'den takım arkadaşı Carlos Sainz ile 1-2 galibiyet aldı. Verstappen, Suudi Arabistan'da galibiyetle dengeyi sağladı, Leclerc Avustralya'da baskın bir performans sergileyerek Ferrari'nin zirveye döndüğüne herkesi inandırdı.

Ancak Verstappen'in arka arkaya kazandığı zaferler Leclerc'in İtalya GP'sine gidecekken 46 puanlık liderliğini yarıdan daha az bir seviyeye indirgedi.

Verstappen: Aracım Hızlı Bundan Memnunum

Verstappen, Leclerc'i geride bıraktı, çünkü araba sorunu nedniyle hem Bahreyn hem de Avustralya'da yarışı bitiremedi. Bu arada Leclerc iki keze ikinci oldu ve en kötüsü de İtalya'da altıncı oldu.

Ferrari pilotu, "Aracın hızlı olduğunu bildiğim için şu anda bulunduğum pozisyonu çok seviyorum." dedi.

4,6 kilometrelik (2,8 mil) Circuit de Barcelona - Catalunya pisti, sezon öncesi yapılan testler sayesinde sürücüler tarafından iyi biliniyor. Şubat ayındaki testlerde Ferrari pistteki en hızlı arabalara sahipti.

Ferrari, Alonso'nun 2013'te kazanmasından bu yana İspanya GP'deki ilk galibiyetini arıyor. Hava tahmini ise güneşli ve sıcak olarak biliniyor. Taraftarlar, Hamilton'ın önünde olan Sainz ve Fernando Alonso'dan iyi performanslar bekliyor.