Sivasspor, Taraftarını Türkiye Kupası Finaline Taşıyacak 200 Otobüslük Konvoy Ayarladı!

Sivasspor, Taraftarını Türkiye Kupası Finaline Taşıyacak 200 Otobüslük Konvoy Ayarladı!

Sivas Belediyesi, Sivasspor taraftarlarını 26 Mayıs'ta Kayserispor'a karşı oynayacağı Türkiye Kupası finaline taşımak için 200'den fazla otobüsten oluşan...

Sivas Belediyesi, Sivasspor taraftarlarını 26 Mayıs'ta Kayserispor'a karşı oynayacağı Türkiye Kupası finaline taşımak için 200'den fazla otobüsten oluşan bir konvoy ayarlayacak.

Konvoy, finalin yapılacağı İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'na ulaşmak için Sivas'tan başlayarak 900 kilometre yol kat edecek. Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Perşembe günü kulüp tesislerinde düzenlenen basın toplasında haberi doğruladı.

Bilgin, oyunculara, takım yönetimine ve teknik heyete finale geldikleri için teşekkür ederek, şehrin takıma destek olmak için üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu söyledi.

"Sivaslı taraftarların takımlarını desteklemek ve takımımızın 12.adamı olmak için İstanbul'a seyahat edebilmeleri için görevimizi yapalım. Kulüp başkanımız ve kulüp yönetimiyle görüştük. Desteğimizi Sivasspor'a vermek için elimizden gelen her şeyi sunduk. Sivas'tan İstanbul'a herkesi maça biletle götürmeyi planlıyoruz. 200 otobüslük bir filomuz hazır ve gerekirse daha fazlasını ekleyeceğiz. Kimseyi Sivas'ta bırakmak istemiyoruz." dedi

Şehrinin takımını destekleyenlerden biri olduğunu ve takımın finalde elinden gelenin en iyisini yapacağına olan inancını dile getirdi.

Sivasspor Bir Marka Haline Geldi

Belediye başkanı, "O kupa Sivas'a gelecek! Sivasspor bizim en büyük markamız, Avrupa'daki temsilcimiz. Şehir olarak bunun arkasında durmamız gerekiyor." dedi. Kulüp Başkanı Otyakmaz, kulübe verdiği destekten dolayı Başkan Bilgin'e teşekkür etti. Sivasspor için maçın öneminin altını çizdi. Bu maç, kulübün tarihindeki ilk kupa finali olacak.

"Bu belki de şu ana kadarki en önemli maçımız ve bu mücadeleden galip çıkmak için birlikte hareket etmemiz ve birliğin gücünü kullanmamız gerekiyor." dedi. Ayrıca komşu il Kayseri'ye karşı oynanacak finalin bir tür Anadolu derbisi olacağına dikkat çekerek, maçı daha da ilginç bir hale getirdi.

Otyakmaz, "Kayseri bizim komşu ilimiz ve çok başarılı bir takımları var. Bizim gibi onlar da bu yıl Türkiye Kupası'nı kazanmak için can atıyorlar. Final Anadolu futbolu için bir dönem noktası olacak. Bu yüzden tüm taraftarlarımızı maça davet ediyoruz. Taraftarlarımıza yakışır bir organizasyon yapmak istiyoruz. Bunu birlikte başaracağımıza inanıyorum. Güzel bir maç olacak ve umarım şehrimize kupayı getiririz." dedi.