TFF Başkanı Özdemir: Spor Yasası Hayırlı Olacak

TFF Başkanı Özdemir: Spor Yasası Hayırlı Olacak

Yeni spor yasası ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Özdemir, yasanın Türkiye’de kulüpler için avantaj sağlayacağını söyledi. Türkiye Futbol...

Yeni spor yasası ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Özdemir, yasanın Türkiye’de kulüpler için avantaj sağlayacağını söyledi. Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir, TBMM'de kabul edilen Spor Yasası hakkında yeni bir değerlendirme yaptı. Kulüplere sağlanan haklar hakkında detaylara değinen Federasyon Başkanı, kulüplerin derneklerden şirketlere geçişi ile ekonomik anlamda avantaj sağlayacağını söyledi.

“Spor Yasası Mali Avantajlar Sağlayacak”

Son yıllarda hemen hemen her kulüp ekonomik sıkıntılar içerisinde. Yeni süreçte bu tür borçların ve ekonomik yükümlülüklerin hafifletilmesi amaçlanıyor. Bu durumlara yönelik açıklamalar yapan Nihat Özdemir "Kulüplerimizin en önemli sorunu mali yapıları. Çünkü yönetim­ler göreve geldiklerinde hep kulüplerini borç­landırmışlar. Yönetimler gelirleri kadar ancak borç­lanabilecekler. Bunun dışında borçlanmalar yapılırsa kulüp yöne­tim kurulu üyeleri ya da kulüp başkanları bun­dan direkt sorumlu ola­cak. Yasayla bütün spor kulüpleri dernek statüsünden anonim şirket statüsüne geçecek. Türk sporu için hayırlı olacak" diyerek yeni durumu aktardı.