Zlatan Ibrahimovic Futbolu Bırakıyor

Zlatan Ibrahimovic Futbolu Bırakıyor

Milan'da forma giyen Zlatan Ibrahimovic futbolu bırakma kararı aldığını duyurdu. 40 yaşında olmasına rağmen üstün bir performans gösteren ve sahaların...

Milan'da forma giyen Zlatan Ibrahimovic futbolu bırakma kararı aldığını duyurdu. 40 yaşında olmasına rağmen üstün bir performans gösteren ve sahaların en iyilerinden birisi olduğunu kanıtlayan İbrahimoviç futbolu bırakma kararı aldığını duyurdu. Dünya yıldızı yaptığı bu açıklama hayranlarından büyük bir üzüntü yarattı.

Zlatan Ibrahimovic “Bu Kadar” Dedi

Futbol tarihine adını yazdırmayı başaran ve Milan'da 40 yaşında olmasına rağmen çok iyi bir form yakalayan Zlatan Ibrahimovic, zaman zaman yaptığı açıklamalarla da gündeme geliyordu. Ünlü futbolcu yaptığı son açıklamasında futbolu bırakma kararı aldığını söyledi. Hayatına ve ailesine daha fazla zaman ayırmak isteyen Zlatan Ibrahimovic, sezon sonu itibariyle formasını asacak ve futbolu bırakacak. Zlatan İbrahimoviç'in özellikle İsveç'in Dünya Kupası'na katılması halinde futbola 1 yıl daha devam etmesi bekleniyordu. Ancak Dünya Kupası elemelerinde beklenen performansı gösteremeyen İsveç, dünya kupasına katılamadı. Bu durum ise Zlatan Ibrahimovic için erken bir vedanın yaşanmasına neden oldu.

Yıllık 7 Milyon Euro Alıyor

Şu anda yıllık 7 milyon Euro'luk bir sözleşmesi bulunan oyuncu, Milan’ın en çok kazanan oyuncularının başında geliyor. Oyuncunun futbolu bırakacak olması, Milan bütçesinde de ciddi bir artının ortaya çıkmasını sağlayacak.