Zlatan Ibrahimovic'ten Ballon d'Or Çıkışı

Zlatan Ibrahimovic'ten Ballon d'Or Çıkışı

Futbol otoriteleri için en önemli ödüllerden olan Ballon d'Or için Zlatan Ibrahimovic'ten eleştiri geldi. Ünlü oyuncu, ödülü siyasi ödül olarak tanımladı. Futbol...

Futbol otoriteleri için en önemli ödüllerden olan Ballon d'Or için Zlatan Ibrahimovic'ten eleştiri geldi. Ünlü oyuncu, ödülü siyasi ödül olarak tanımladı. Futbol tarihinin en önemli oyuncularından birisi olan Zlatan Ibrahimovic, Avrupa’nın en iyi oyuncusuna verilen Ballon d’Or ödülü hakkında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Her yıl France Football dergisi tarafından verilen ödüller için siyasi ödül tanımlamasını yapan Ibrahimovic, ödüllerde iyi futbolcunun değil, Bay Mükemmel’in arandığını söyledi.

Zlatan Ibrahimovic 492 Gole Ulaştı

[caption id="attachment_309" align="alignnone" width="800"]Zlatan Ibrahimovic Zlatan Ibrahimovic[/caption] Alman gazetesi BILD için özel bir röportaj veren futbolcu, “Konuşur ve düşündüğünüzü söylerseniz, Ballon d'Or'u asla kazanamazsınız. Bu ödülü, Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo gibi 'Bay İyi Çocuğa’ vermek kolay. Bu ödüller benim için hiçbir şeyi değiştirmez. Beni daha iyi ya da daha kötü yapmaz." Dedi. Şu anda Milan’da forma giyen ve kariyerinde pek çok farklı başarıya imza atan Ibrahimovic, geçtiğimiz günlerde 40. yaşını kutladı. Yıldız futbolcu tarafından yapılan eleştiriler, kısa süre içerisinde futbol dünyasında büyük bir yer buldu. Özellikle Ronaldo ve Messi tarafından bu yoruma bir yanıt verilip verilmeyeceği merak ediliyor.