Apple'ın USB-C iPhone'ları Test Ettiği Bildiriliyor!

Apple'ın USB-C iPhone'ları Test Ettiği Bildiriliyor!

Apple iPhone'un şarj bağlantı noktasını değiştiriyor. Bloomberg raporuna göre şirket, MacBook ve iPad'lerin kullandığı USB-C şarj bağlantı noktasından...

Apple iPhone'un şarj bağlantı noktasını değiştiriyor. Bloomberg raporuna göre şirket, MacBook ve iPad'lerin kullandığı USB-C şarj bağlantı noktasından iPhone'a da taktı ve adaptörleri test ediyor.

Test edilen adaptörün gelecekteki modellerin mevcut Lightning bağlantı noktası için tasarlanmış aksesuarlarla uyumlu çalışacağı söyleniyor. Bloomberg'e göre bu değişim en erken 2023'te yapılacak.

iPhone İçin Güzel Haberler

Apple'ın bağlantı noktalarını değiştirme kararı popüler kültürde pek çok şakaya konu oldu. Aslında USB-C'ye geçiş memnuniyetle karşılanacaktır. Lightning'den biraz daha büyük olsa da hızlı güç ve veri akışı sağlanabilir olacak. Bu değişiklik aygıtlarının çoğunu şarj etmek için zaten USB-C kullanan ama telefonu için Lightning kablosu taşımak zorunda kalanlar için hayatı daha kolay hale getirecek.

AB, yıllardır evrensel bir telefon şarj standardı için teknoloji devine baskı yapıyor, hatta USB-C'yi tüm telefonlar için zorunlu bağlantı noktası yapacak bir yasa çıkarmayı düşünüyor.